more_horiz
Wiadomości

Jan Bednarek o wcześniejszym zgrupowaniu kadry: dla reprezentacji zrobię wszystko!

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 13:47
Jan Bednarek jest jednym z piłkarzy, którzy skorzystali z zaproszenia selekcjonera Fernando Santosa i trenują z reprezentacją Polski już od poniedziałku. Mimo, że zgrupowanie oficjalnie rozpocznie się dopiero 12 czerwca, część piłkarzy już tydzień wcześniej zaczęła przygotowania do meczów z Niemcami i Mołdawią.
Jan Bednarek
Jan BednarekFoto: PAP/Leszek Szymański

Obrońca Southamptonu mógł wybrać się na urlop między sezonem ligowym a spotkaniami reprezentacji. Zdecydował się jednak skorzystać z zaproszenia Fernando Santosa.

- To jest reprezentacja Polski, a dla niej jestem w stanie zrobić wszystko. Jeżeli mogę pomóc kadrze w jakikolwiek sposób, to będę to robił. Cieszę się, że tu jesteśmy. Jeżeli boss zarządził, że tak ma być, to myślę, że musimy zaufać jego doświadczeniu i być tutaj - oświadczył w rozmowie z Polskim Radiem.

Posłuchaj
00:23 Jan Bednarek o zgrupowaniu reprezentacji Polski.mp3 Jan Bednarek o zgrupowaniu reprezentacji Polski

W planach jest jeden trening dziennie. Poza zajęciami piłkarze mają czas wolny. W środę wieczorem Jan Bednarek będzie oglądał finał Conference League, w którym West Ham Unied zmierzy się z Fiorentiną. Bednarek liczy na zespół z Londynu.

- Mam nadzieję, że wygra West Ham. Dobrze się znam z Łukaszem [Fabiańskim - red.], bardzo mu kibicuję. Znam też Danny'ego Ingsa [napastnika West Hamu - red.]. Myślę, że to będzie trudny mecz, ale mam nadzieję, że angielska piłka zatriumfuje - powiedział.

Posłuchaj
00:12 Jan Bednarek o finale Ligi Konferencji.mp3 Jan Bednarek o finale Ligi Konferencji

Oprócz Bednarka, z powołanych zawodników, z kadrą trenują już m. in. Sebastian Szymański, Nicola Zalewski, Mateusz Łęgowski, Tomasz Kędziora czy Krystian Bielik. W czwartek ma dołączyć do nich Bartosz Bereszyński. W zajęciach bierze również udział ośmiu zawodników z kadry U-21.

Treningi piłkarzy potrwają do piątku. W przyszły poniedziałek już oficjalnie rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski. 16 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie Polacy podejmą Niemców, a cztery dni później zagrają w Kiszyniowie z drużyną Mołdawii w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Czytaj też:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

bg/IAR

Zobacz także

Zobacz także