more_horiz
Wiadomości

Diamentowa Liga: Natalia Kaczmarek liczy na dobry czas w Paryżu. "Czuję niedosyt"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 16:25
Będąca na fali wznoszącej Natalia Kaczmarek pobiegnie na 400 m w piątkowym mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Patryk Sieradzki i Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka będą z kolei nadawać tempo w biegach na 800 m.
Natalia Kaczmarek
Natalia KaczmarekFoto: PAP/Zbigniew Meissner

Kaczmarek w tym sezonie startowała już cztery razy i zawsze osiągała dobre rezultaty. Po mityngu Diamentowej Ligi w Dausze wzięła udział w zawodach w Tilburgu i Florencji. Najlepiej poszło jej jednak podczas niedzielnego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie - zajęła w nim pierwsze miejsce i uzyskała trzeci wynik w karierze - 50,02. Jeszcze nigdy nie biegała tak szybko na tym etapie sezonu.

"Jest mały niedosyt. Wcześniej dwa razy zdarzało mi się złamać 50 sekund. Jestem jednak zadowolona z wygranej i wyniku. Czuję się doskonale i biega mi się naprawdę świetnie. Ufam mojemu trenerowi i wierzę, że w sierpniu, kiedy będą mistrzostwa świata, doprowadzi mnie do jeszcze lepszych rezultatów" - powiedziała biegaczka po triumfie w Chorzowie.

W Paryżu na 400 m miała wystartować również Anna Kiełbasińska, która we wtorek w Huelvie uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie - 51,29. Reprezentantka Polski nie weźmie jednak udziału w mityngu w stolicy Francji. Zastąpi ją amerykańska wieloboistka Anna Hall, która w maju w austriackim Goetzis zdobyła 6988 pkt, co jest piątym wynikiem w historii siedmioboju.

Kaczmarek będzie rywalizować także z Marileidy Paulino z Dominikany, która jest liderką światowych list - 48,98, oraz wracającą po zawieszeniu za doping Salwą Eid Naser. Nigeryjka reprezentująca Bahrajn w 2019 roku została mistrzynią świata i ustanowiła rekord Azji - 48,14. To również trzeci wynik w historii światowej lekkoatletyki. Naser w tym tygodniu potwierdziła dobrą formę, wygrywając bieg na 400 m w Huelvie czasem 49,78.

Groźną rywalką będzie także mistrzyni i rekordzistka świata w biegu na 400 m ppł - Sydney McLaughlin-Levrone. Amerykanka również może zejść poniżej 50 sekund. Jej rekord życiowy wynosi 50,07. Stawkę biegu na 400 m uzupełnią Holenderka Lieke Klaver, Jamajka Candice McLeod i Brytyjka Ama Pipi.

W biegu na 100 m zmierzą się zawodnicy, którzy w tym roku złamali barierę 10 sekund - Kenijczyk Ferdinand Omanyala i Amerykanin Noah Lyles, mistrz świata z Eugene na 200 m. W stolicy Francji wystąpi też podwójny mistrz olimpijski z Tokio - Włoch Marcell Jacobs.

Na liście startowej biegu na 200 m kobiet znajduje się aż pięć Amerykanek, na czele z Gabrielle Thomas z najlepszym w stawce rekordem życiowym - 21,61. Będzie z nią rywalizować Marie-Josee Ta Lou. Reprezentantka Wybrzeża Kości Słowniowej czasem 10,80 na 100 m ustanowiła niedawno rekord Memoriału Kusocińskiego.

Zawody w Paryżu odbędą się w piątek wieczorem. Ostatnia konkurencja - bieg na 800 m mężczyzn z udziałem Sieradzkiego został zaplanowany na godzinę 22.50.

Czytaj też:

bg/PAP

Zobacz także

Zobacz także