more_horiz
Wiadomości

MŚ Budapeszt 2023: Polska z najgorszym wynikiem od lat? Pesymistyczna prognoza Athletics Weekly

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 14:30
Emocje przed rozpoczynającymi się w sobotę lekkoatletycznymi mistrzostwami świata rosną. W mediach pojawia się coraz więcej prognoz i spekulacji na temat medalowych szans poszczególnych zawodników. Według dziennikarzy Athletics Weekly, Biało-Czerwoni przywiozą z Budapesztu zaledwie jeden krążek!
Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek
Wojciech Nowicki i Paweł FajdekFoto: BRIAN SNYDER / Reuters / Forum

Athletics Weekly twierdzi, że jedynym polskim medalistą będzie Wojciech Nowicki, któremu autorzy rankingu wróżą złoto w konkursie rzutu młotem. Zawodnik z Białegostoku przed rokiem w Oregonie był wicemistrzem świata, a na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Fajdek, którego dziennikarze obecnie nie widzą w gronie medalistów. Podobnie rzecz ma się z Katarzyną Zdziebło, która sięgnęła po srebro w chodzie na 20 i 30 km. 

Dziennikarze nie wierzą również w triumfalny powrót wielokrotnej rekordzistki świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk. Ich zdaniem Polka uplasuje się tuż poza podium, czyli na 4. miejscu. Podobnie oceniono szanse Natalii Kaczmarek w biegu na 400 metrów i kobiecej sztafety 4x400 m.

Z kolei sztafeta mieszana 4x400 m, zdaniem Athletics Weekly, ma zająć 5. miejsce. W 100 metrach przez płotki kobiet Pia Skrzyszowska została wskazana jako 8. zawodniczka.

Szanse medalowe Biało-Czerwonych z pewnością ogranicza sytuacja kadrowa - w Budapeszcie nie zobaczymy m.in. Marii Andrejczyk, Justyny Święty-Ersetic, Anny Kiełbasińskiej, Igi Baugmart-Witan, Patryka Dobka czy Adrianny Sułek.

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce rozpoczną się w sobotę 19 sierpnia i potrwają do niedzieli 27 sierpnia. Reprezentacja Polski wystawi na nich 67 sportowców.

Czytaj także:


MŚ w Lekkoatletyce Budapeszt 2023 MŚ w Lekkoatletyce Budapeszt 2023

bg

Zobacz także

Zobacz także