more_horiz
Wiadomości

Iga Świątek została zapytana o wybory w Polsce. Celująca odpowiedź

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 13:50
Iga Świątek w poniedziałek 18 września spotkała się w Warszawie z dziennikarzami. Wiceliderka rankingu WTA została zapytana na konferencji także o zbliżające się w Polsce wybory.  
Iga Świątek na konferencji prasowej w Warszawie
Iga Świątek na konferencji prasowej w WarszawieFoto: PR/SL

Iga Świątek wzięła udział w konferencji poświęconej programowi Dobra Drużyna PZU oraz podsumowaniu konkursu Super Bonus. Polka wręczyła nagrody młodym sportowcom.

- Jestem ogromnie dumna, że mogę być częścią tego projektu. Przyznam, że sama czerpię z tego korzyści, bo to dla mnie ogromna motywacja w tych najtrudniejszych chwilach, gdy wiem, że muszę się przełamać, jeszcze ciężej trenować. Przypominam sobie, że obserwują mnie te dzieciaki, które w pewnym sensie chciałyby iść w moje ślady. To dla mnie inspiracja i bardzo się cieszę, że wraz z PZU możemy tworzyć coś tak fajnego. Coś, co z roku na rok się rozwija - stwierdziła Iga Świątek, ambasadorka Dobrej Drużyny PZU. 

Iga Świątek mówiła o tym jak zaczynała swoją przygodę ze sportem.

- Mój tata miał takie podejście, że próbowaliśmy różnych sportów. Bałam się wody, pływanie nie było dla mnie. Zostałam prawie wyrzucona z zajęć, bo po prostu nie byłam w stanie przełamać tego strachu. Na WF-ie bardzo często dołączałam do chłopaków i grałam w piłkę nożną. Dziewczyny grały w siatkówkę, ale moim faworytem była piłka nożna. W piłkę byłam lepsza - zdradziła Polka..

Po wręczeniu nagród młodym sportowcom Iga Świątek odpowiedziała na kilka pytań dziennikarzy, którzy tłumnie stawili się na spotkaniu z wiceliderką rankingu WTA.

Iga Światek mówiła o planach - w planach Igi Świątek turnieje WTA 500 w Tokio i WTA 1000 w Pekinie >>>> CZYTAJ WIECEJ

Polka odniosła się także do słynnych memów, które powstają w sieci, gdzie w zabawny sposób pokazywane są osiągnięcia Polki i Roberta Lewandowskiego.

- Myślę, że Robert też dobrze się bawi oglądając te memy (...) Mam nadzieję, że on się nimi nie przejmuje, ale te memy nie powstawałyby, gdyby Robert nie był naszym najlepszym sportowcem - stwierdziła.


22-latka została również zapytana, czy wybiera się na wybory parlamentarne, które zaplanowano w Polsce na 15 października.

- Wydaje mi się, że będę wtedy w Polsce po turnieju w Pekinie. Dlatego zagłosuję, ale oczywiście nie będę teraz mówić, na kogo. Nie wypowiadam się w ogóle na temat polityki. Pozostaję apolityczna. Chciałabym łączyć tenisem. Gdybym wypowiedziała się politycznie, powiedziała, na kogo głosuję, to raczej byłby większy podział w kraju niż łączenie. Zagłosuję, bo uważam to za obywatelski obowiązek, do czego też zachęcam - powiedziała Iga Świątek.

Iga Świątek o memach z Robert Lewandowskim:

***

Iga Świątek w poniedziałek 11 września oddała pierwsze miejsce w świecie po 525 dniach, czyli 75 tygodniach, co daje jej 10. miejsce w klasyfikacji wszech czasów. 

>>>>>> Iga Świątek znów może być numerem jeden - scenariusze pogoni za Sabalenką

Najbliższe turnieje:

25 września - 1 października Tokio, Japonia - WTA 500
30 września - 8 października Pekin, Chiny - WTA 1000
29 października - 5 listopada Cancun, Meksyk - WTA Finals
7 - 12 listopada Sewilla, Hiszpania - Billie Jean King Cup Final

Czytaj także:

PolskieRadio24.plPolskieRadio24.pl

red/ah

Zobacz także

Zobacz także