more_horiz
Wiadomości

Sławomir Peszko w nowej roli. 38-latek tymczasowym trenerem Wieczystej Kraków

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 15:43
Wieczysta Kraków zwolniła Macieja Musiała z roli szkoleniowca Wieczystej Kraków. Klub jako trener tymczasowy poprowadzi Sławomir Peszko, który niedawno zakończył piłkarską karierę.
Sławomir Peszko został tymczasowym trenerem Wieczystej
Sławomir Peszko został tymczasowym trenerem WieczystejFoto: PAP

"Maciej Musiał przestał pełnić obowiązki I trenera Wieczystej Kraków. Dziękujemy za wkład w wyniki zespołu i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Stanowisko pierwszego trenera tymczasowo objął Sławomir Peszko" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

38-letni Peszko piłkarską karierę zakończył niedawno, bo 1 lipca. Przez ostatnie 3 lata reprezentował barwy Wieczystej. Aktualnie zespół z Krakowa rywalizuje w czwartej grupie trzeciej ligi.

Maciej Musiał objął stanowisko trenera Wieczystej przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Przez ten czas poprowadził zespół w zaledwie 8 spotkaniach ligowych, z których 5 zakończyło się zwycięstwem. 15 punktów przekłada się aktualnie na czwartą lokatę w lidze ze stratą zaledwie jednego "oczka" do liderującej Siarki Tarnobrzeg. Decyzja może więc zaskakiwać.

Jeszcze nie wiadomo, jak długo Peszko będzie prowadzić zespół. Na razie były piłkarz zadebiutuje w roli trenera tymczasowego, choć w futbolu znane są przypadki, kiedy taka funkcja przeradzała się w dłuższą współpracę.

Czytaj także:

JK/Wieczysta Kraków


Zobacz także

Zobacz także