more_horiz
Wiadomości

Michał Probierz zwrócił się do kibiców. "Dajcie czas tej drużynie"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 09:44
Michał Probierz, który w środę został przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski, zaapelował w mediach społecznościowych do kibiców o wsparcie dla niego i jego podopiecznych.
Michał Probierz do tej pory prowadził młodzieżówą reprezentację Polski
Michał Probierz do tej pory prowadził młodzieżówą reprezentację Polski Foto: PAP/Piotr Nowak

Michał Probierz, który dotychczas był trenerem polskiej młodzieżówki, został ogłoszony nowym selekcjonerem w środę. Nominacja byłego szkoleniowca m.in. Jagiellonii Białystok wzbudziła pewne kontrowersje, gdyż faworytem wielu ekspertów i kibiców był Marek Papszun.

Następca Fernando Santosa na powitalnej konferencji prasowej podkreślił, że o jego wyborze nie zadecydowała wyłącznie bliska znajomość z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą.

W czwartek selekcjoner zwrócił się do kibiców reprezentacji Polski w mediach społecznościowych.

"Dziękuje wszystkim za wsparcie i dobre słowa. Dajcie czas tej drużynie a będziecie z niej dumni" - zaapelował Michał Probierz na swoim profilu na portalu X (dawny Twitter)

Nie ma wiele czasu. Powołania już za chwilę

Nowy selekcjoner swój pierwszy mecz rozegra już za niespełna miesiąc. Podczas październikowego zgrupowania Polacy na wyjeździe zmierzą się z Wyspami Owczymi (12 października) i trzy dni później u siebie z Mołdawią. Biało-Czerwoni zakończą eliminacje domowym spotkaniem z Czechami (17 listopada).

Zgrupowanie rozpocznie się 9 października. To oznacza, że wstępne powołania na te spotkania od nowego selekcjonera powinny trafić do klubów do 24 września.

W pięciu występach eliminacyjnych pod wodzą Santosa Polacy wywalczyli ledwie sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią - 10, Czechami - 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią - 8. Tak złego bilansu w jakichkolwiek kwalifikacjach nie mieli od 10 lat, a trzy wyjazdowe pojedynki o punkty przegrali poprzednio w latach 2008-09 u schyłku kadencji Leo Beenhakkera.

Michał Probierz w Polskim Radiu 24

W czwartek o godz. 11.06 Michał Probierz będzie gościem Polskiego Radia 24. Pytania do nowego selekcjonera reprezentacji Polski można nadsyłać za pośrednictwem naszego Twittera. Najciekawsze z nich zadamy na antenie. 

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

Czytaj także:

/empe, X

Zobacz także

Zobacz także