more_horiz
Wiadomości

LM piłkarzy ręcznych: gracze Industrii Kielce wyróżnieni. Tournat w siódemce kolejki, Nahi z najpiękniejszym trafieniem

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 15:31
Lewy rozgrywający Industrii Kielce Szymon Sićko znalazł się w najlepszej siódemce 1. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Bramka obrotowego kieleckiej drużyny Arcioma Karaleka została uznana za najefektowniejsze trafienie tej kolejki.
Bramka lewoskrzydłowego kieleckiej drużyny Dylana Nahiego została uznana za najefektowniejsze trafienie tej kolejki
Bramka lewoskrzydłowego kieleckiej drużyny Dylana Nahiego została uznana za najefektowniejsze trafienie tej kolejkiFoto: PAP/Panoramic

Francuski obrotowy Industrii Kielce Nicolas Tournat znalazł się w najlepszej siódemce 2. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Bramka lewoskrzydłowego kieleckiej drużyny Dylana Nahiego została uznana za najefektowniejsze trafienie tej kolejki.

Tournat w wyjazdowym meczu z Kolstad Handball zdobył pięć bramek przy stuprocentowej skuteczności. Kielczanie pokonali aktualnego mistrza Norwegii na jego terenie 32:30, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w tych rozgrywkach.

To już drugie wyróżnienie zawodnika Industrii w tym sezonie. Do najlepszej siódemki pierwszej kolejki trafił lewy rozgrywający Szymon Sićko.

Za najefektowniejsze trafienie kolejki uznano bramkę Nahiego. Lewoskrzydłowy mistrza Polski w 20. min spotkania wbiegł na koło i po podaniu od Alexa Dujshebaeva stojąc tyłem do bramki rywali pokonał kompletnie zaskoczonego bramkarza Kolstad. To również drugie tego typu wyróżnienie zawodnika polskiego zespołu. W pierwszej kolejce za najładniejszą bramkę uznano trafienie białoruskiego obrotowego Arcioma Karaleka.

Najlepsza siódemka 2.kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych:

bramkarz: Emil Nielsen (Barca)
lewoskrzydłowy: Diogo Branquinho (FC Porto)
lewy rozgrywający: Goran Johannessen (Kolstad)
środkowy rozgrywający: Morten Olsen (GOG)
prawy rozgrywający: Dika Mem (FC Barcelona)
prawoskrzydłowy: Mikita Waliupow (Telekom Veszprem)
obrotowy: Nicolas Tournat (Industria Kielce).

Czytaj także:

JK/PAP

Zobacz także

Zobacz także