more_horiz
Wiadomości

Polska - Łotwa. Znamy wyjściowy skład. Michał Probierz rozwiał wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 16:55
Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz, na poniedziałkowej konferencji prasowej wskazał zawodników, którzy zagrają z Łotwą w wyjściowym składzie.
Michał Probierz przygotowuje się do czwartego meczu w roli selekcjonera
Michał Probierz przygotowuje się do czwartego meczu w roli selekcjoneraFoto: PAP/Leszek Szymański

Polska - Łotwa. Probierz podał skład

Mecz z Czechami był dla Biało-Czerwonych ostatnią szansą na przedłużenie sobie nadziei na bezpośredni awans z grupy E na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Polacy potrzebowali wygranej i korzystnego wyniku w poniedziałkowym meczu Czechy - Mołdawia, ale planu nie udało się zrealizować. Na Stadionie Narodowym mecz zakończył się remisem 1;1 i Polacy nie mają już szans na bezpośredni awans na Euro, pozostają im baraże.

Pewna awansu z "polskiej" grupy jest Albania, która zremisowała z Mołdawią 1:1.

Ostatnim meczem reprezentacji Polski w 2023 roku, będzie wtorkowe towarzyskie starcie z Łotwą. Michał Probierz rozwiał wątpliwości co do wyjściowego składu już dzień przed meczem.

W bramce wystąpią Łukasz Skorupski i Marcin Bułka - zmiana nastąpi w przerwie. Pozostałymi graczami pierwszej jedenastki będą Przemysław Frankowski, Mateusz Wieteska, Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Nicola Zalewski, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Jakub Piotrowski, Adam Buksa, Robert Lewandowski.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Łotwą:

Łukasz Skorupski/Marcin Bułka - Mateusz Wieteska, Jakub Kiwior, Jan Bednarek - Nicola Zalewski, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Jakub Piotrowski, Przemysław Frankowski - Adam Buksa, Robert Lewandowski.

Konferencja prasowa przed meczem z Łotwą:

*****

W piątkowym meczu reprezentacji Polski z Czechami nie zagrał Piotr Zieliński. Pomocnik SSC Napoli zachorował, więc selekcjoner Michał Probierz zdecydował się nie ryzykować pogorszenia jego stanu zdrowia. "Zielu" i kontuzjowany Paweł Bochniewicz opuścili już zgrupowanie.

Ponadto wiadomo, że Patryk Peda i Mateusz Łęgowski dołączyli do kadry młodzieżowej, którą czeka we wtorek wyjazdowe spotkanie z Niemcami w eliminacjach mistrzostw Europy do lat 21.

Karol Świderski, który rozpoczął starcie z reprezentacją Czech w wyjściowej jedenastce, opuścił boisko po pierwszej połowie. Jak poinformowało TVP Sport, reprezentant Polski źle się poczuł i został przewieziony do szpitala z powodu bólu głowy. Z jego zdrowiem wszystko jest jednak w porządku - poinformował Mariusz Piekarski, menadżer zawodnika

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także