Puchar Polski siatkarzy: Projekt Warszawa pierwszym półfinalistą

2024-02-13, 21:04

Projekt Warszawa awansował do półfinału Pucharu Polski . Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Siatkarze Projektu Warszawa awansowali do półfinału Pucharu Polski. W spotkaniu ćwierćfinałowym zespół ze stolicy pokonał na wyjeździe Anioły Toruń 3:0 (25:14, 25:18, 25:12). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany przyjmujący Projektu - Artur Szalpuk.

Turniej finałowy zostanie rozegrany 2-3 marca w Krakowie.

Toruńskie Anioły, których współwłaścicielem jest jeden z najlepszych polskich siatkarzy, Wilfredo Leon, znakomicie spisują się na poziomie II ligi, w której prowadzą w grupie 1 z kompletem 18 zwycięstw. We wtorek przyszło im zmierzyć się z siatkarską ekstraklasą. Tylko w drugim secie meczu z Projektem Warszawa zespół z Torunia momentami nawiązał wyrównaną walkę. Przegrał do 18, ale poświęceniem i zaangażowaniem zasłużył na szacunek kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybuny sali przy Szkole Podstawowej nr 28.

Trzeci set bez historii, przegrany przez torunian 12:25. Najlepszym siatkarzem meczu wybrano Artura Szalpuka z Projektu Warszawa. Gromkie brawa zebrali jednak wszyscy uczestnicy widowiska.

Ćwierćfinał Pucharu Polski siatkarzy: CUK Anioły Toruń - Projekt Warszawa 0:3 (14:25, 18:25, 12:25).

Awans do półfinału - Projekt.

CUK Anioły Toruń: Łukasz Sternik, Rafał Faryna, Sławomir Stolc, Łukasz Kalinowski, Isbel Mesa, Robert Brzóstowicz - Mateusz Podborączyński (libero) - Łukasz Walawender, Rafał Pawlak, Łukasz Detmer, Bartosz Grzona, Adam Surgut, Jakub Skadorwa, Łukasz Zimoń

Projekt Warszawa: Jan Firlej, Bartłomiej Bołądź, Artur Szalpuk, Igor Grobelny, Andrzej Wrona, Jurij Semeniuk - Damian Wojtaszek (libero) - Taylor Averill, Jakub Kowalczyk, Maciej Stępień, Linus Weber, Karol Borkowski.