Ekstraklasa: Puszcza zaskoczyła Legię. Niespodzianka w Warszawie

2024-02-18, 16:55

Zdjęcie z meczu Legia - Puszcza. Foto: PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa tylko zremisowała 1:1 z Puszczą Niepołomice w drugim niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy. Goście byli bliscy sprawienia wielkiej sensacji, gdyż stracili gola dopiero w ostatnich minutach.

Beniaminek zaskoczył

Zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa byli gospodarze, podrażnieni czwartkową porażką z Molde FK w Lidze Konferencji Europy. Legia zaatakowała więc od pierwszej minuty, groźny strzał już w 7. minucie oddał Japończyk Ryoya Morishita.

Puszcza Niepołomice nie zaskoczyła - skupiała się głównie na zabezpieczeniu defensywy i szukaniu nielicznych szans w kontratakach i przy stałych fragmentach gry. Nowy nabytek Legii z Japonii zakończył strzałem kolejną groźną akcję i podobnie jak wcześniej, bramkarz gości Oliwier Zych nie miał problemów z obroną.

Kolejną interwencją golkiper popisał się w 33. minucie po strzale Rafała Augustyniaka. W ostatnich minutach przed przerwą zdawało się, że jeśli ktoś otworzy wynik, będzie to Legia. Stało się jednak odwrotnie, gospodarze stracili gola. Zagranie głową Craciuna wykorzystał inny z obrońców, który znalazł się w polu karnym rywali, Michał Koj.

Legia uratowała punkt

Po przerwie, ponownie zaatakowali gracze z Warszawy. Znakomitą szansę zmarnował w 50. minucie Paweł Wszołek, na co Puszcza odpowiedziała niecelnym strzałem głową Craciuna. Choć to gospodarze przeważali, gracze z Niepołomic także mieli swoje szanse. W 59. minucie dobrą okazję zmarnował Zapolnik.

Mecz zbliżał się do końca, a Legia, mimo optycznej przewagi, nie potrafiła sobie stwarzać dogodnych okazji podbramkowych. Sytuacja uległa zmianie w 86. minucie, gdy po zgraniu piłki głową przez Guala, piłkę do bramki skierował wprowadzony kilka minut wcześniej Maciej Rosołek. Legia wyrównała i rozpoczęła szturm po zwycięską bramkę.

Beniaminek nie zamierzał jednak rezygnować z walki o remis i swój cel osiągnął - mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Legia Warszawa - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Michał Koj (42), 1:1 Maciej Rosołek (86).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Marco Burch, Josue, Artur Jędrzejczyk; Puszcza Niepołomice: Piotr Mroziński, Kamil Zapolnik, Jakub Bartosz.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów: 21 341.

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Marco Burch (62. Radovan Paknov), Artur Jędrzejczyk (80. Maciej Rosołek), Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Rafał Augustyniak, Juergen Elitim, Ryoya Morishita - Josue, Blaz Kramer (69. Tomas Pekhart), Bartosz Kapustka (62. Marc Gual).

Puszcza Niepołomice: Oliwier Zych - Piotr Mroziński, Artur Craciun, Roman Jakuba, Michał Koj (68. Ioan-Calin Revenco) - Michał Walski (68. Wojciech Hajda), Jakub Bartosz (90. Łukasz Sołowiej), Konrad Stępień, Jakub Serafin, Mateusz Cholewiak (39. Artur Siemaszko) - Kamil Zapolnik.