Pięciu polskich skoczków w konkursie w Lillehammer
Kwalifikacje do turniejowej "pięćdziesiątki" pomyślnie przeszli: Adam Małysz, Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus i Łukasz Rutkowski. Nie powiodło się jedynie Piotrowi Żyle.
2009-12-04, 19:09
Pięciu polskich skoczków narciarskich wystąpi w jutrzejszym konkursie o Puchar Świata w norweskim Lillehammer. Kwalifikacje do turniejowej "pięćdziesiątki" pomyślnie przeszli: Adam Małysz, Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus i Łukasz Rutkowski. Nie powiodło się jedynie Piotrowi Żyle.
Znakomicie zaprezentował się Adam Małysz, któremu przed tygodniem nie udało się zakwalifikować do inauguracyjnego konkursu. Tym razem czterokrotny zdobywca Pucharu Świata wygrał, uzyskując najwyższą notę za skok na odległość 133,5 metra.
Kamil Stoch, który skoczył 129 metrów, zajął 9. miejsce. Marcin Bachleda miał 13. rezultat kwalifikacji (126,5 metra), Krzysztof Miętus - 26. (122 m), a Łukasz Rutkowski - 39. (119,5 m). Piotr Żyła skoczył 117 metrów, co pozwoliło mu zająć dopiero 44. miejsce w kwalifikacjach.
Pewna udziału w jutrzejszym konkursie była czołowa dziesiątka inauguracyjnego konkursu, z liderem Pucharu Świata Norwegiem Bjoernem Einarem Romoerenem.
REKLAMA
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)
REKLAMA