X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Czwartki poetyckie: "Złota 100" Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2010 23:00
25 marca 2010, godz. 21:30
Audio

Już są do nabycia w Empikach i wybranych księgarniach 2 płyty wydane przez Polskie Radio inicjujące serię "Złota 100" Teatru Polskiego Radia: na pierwszej płycie znalazły się dwie realizacje słuchowiska Janusza Krasińskiego "Czapa, czyli śmierć na raty". Pierwsza - w reżyserii Zbigniewa Kopalki z 1965 roku z udziałem znakomitych aktorów: Mieczysława Czechowicza, Jana Matyjaszkiewicza i Aleksandra Dzwonkowskiego. Druga - w reżyserii Janusza Kukuły - to rejestracja  słuchowiska "na żywo", zaprezentowanego publiczności w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w 2005 roku. Wystąpili wówczas: Krzysztof Kowalewski, Marian Opania  i Stanisław Brudny.

Na drugiej płycie znalazły się dwa słuchowiska Zbigniewa Herberta: "Drugi pokój" w reżyserii Janusza Warneckiego z udziałem Haliny Mikołajskiej i Wieńczysława Glińskiego i "Lalek" w reżyserii Jerzego Markuszewskiego, w którym wystąpili: Gustaw Holoubek, Bogusz Bilewski, Stanisława Perzanowska, Władysław Kowalski, Hanna Stankówna, Kalina Jędrusik, Stanisław Jasiukiewicz, Jarosław Skulski, Bohdan Ejmont, Leon Pietraszkiewicz, Jan Matyjaszkiewicz, Roman Wilhelmi, Zbigniew Zapasiewicz, Henryk Bąk, Tadeusz Białoszczyński i inni.

O idei "Złotej Setki" i kryteriach wyboru słuchowisk opowiada dyrektor Teatru Polskiego Radia - Janusz Kukuła. Gościem specjalnym będzie autor "Czapy" - Janusz Krasiński. W audycji Iwony Malinowskiej znajdą się fragmenty wymienionych słuchowisk.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak