Legia Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy. Slavia Praga odprawiona na Łazienkowskiej

2021-08-26, 22:52

Mahir Emreli. Foto: PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa wygrała w ostatniej rundzie eliminacji do piłkarskiej Ligi Europy ze Slavią Praga (2:1) i zagra w fazie grupowej rozgrywek. W ubiegłym tygodniu mistrz Polski zremisował w Czechach 2:2. Losowanie grup w piątek 27 sierpnia.

• W poprzedniej edycji Ligi Europy triumfowali piłkarze Villarreal CF
  • Z rywalizacji o europejskie puchary odpadł Raków Częstochowa, który przegrał w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Konferencji z KAA Gent

W mecz na Łazienkowskiej źle weszli piłkarze Slavii Praga. Po ostrym ataku na Martinsa, czerwoną kartkę zobaczył Holes, który musiał opuścić murawę. Strata piłkarza nie wpłynęła źle na dyspozycję czeskiej drużyny.

Pierwszą dogodną sytuacją stworzyli sobie gracze Legii Warszawa. Po jednej z akcji Mladenović uderzył piłkę płasko, ale przeleciała tuż obok bramki Kolara. Szybko odpowiedzieć mogła Slavia, ale Tecl został powstrzymany przez Boruca, który wygrał w sytuacji sam na sam.

Z dystansu próbował również Jędrzejczyk, ale dobrze między słupkami gości spisał się Kolar. W ostatnich minutach pierwszej połowy skapitulować musiał Boruc. Potężny strzał w światło bramki posłał Ekpai. Bramkarz "Wojskowych" był bezradny.

Po przerwie podopieczni Czesława Michniewicza starali się szukać okazji do wyrównania. Pierwszą szansę miał jednak zespół "Czerwono-Białych". Kolejny raz Tecl próbował zaskoczyć Boruca, ale górą okazał się były bramkarz reprezentacji Polski.

Kilka minut później Emreli ładnym strzałem głową nie dał szans Kolarowi i warszawianie wrócili do gry. Nie był to ostatni akcent azerskiego piłkarza Legii. Chwilę później okazję miał Lopes, ale dobrą interwencją popisał się golkiper mistrza Czech.

W 70. minucie po dośrodkowaniu Mladenovicia ponownie głową piłkę do siatki Slavii skierował Emreli, który podwyższył wynik meczu w Warszawie. Do końca rywalizacji wynik nie uległ zmianie.

górski serwis grafika 1200 .jpg

Wcześniej Legii i Slavii nie powiodło się w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. W trzeciej, przedostatniej rundzie polski zespół nie sprostał Dinamo Zagrzeb, a czeska drużyna została wyeliminowana przez węgierski Ferencvarosi TC.

Ostatecznie Legia awansowała do fazy grupowej Ligi Europy, zaś Slavię czeka rywalizacja w Lidze Konferencji, nowych rozgrywkach UEFA (trzeci poziom).

Losowanie LE i LK odbędzie się 27 sierpnia.