Janukowycz: jestem przeciwny rozlewowi krwi

Prokuratura generalna Ukrainy potwierdziła, że podczas trwających od niedzieli gwałtownych zamieszek zginęły trzy osoby.

2014-01-22, 13:44

Janukowycz: jestem przeciwny rozlewowi krwi
Wiktor Janukowycz. Foto: president.gov.ua

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz polecił przeprowadzenie rzetelnego śledztwa w sprawie śmierci uczestników antyrządowych protestów w Kijowie - poinformowała w środę administracja prezydencka.
Wcześniej prokuratura generalna Ukrainy potwierdziła, że podczas trwających od niedzieli gwałtownych zamieszek zginęły trzy osoby.

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wyraził ubolewanie z powodu "śmierci ludzi w konflikcie sprowokowanym przez ekstremistów od uprawiania polityki", poprosił obywateli, by nie odpowiadali na wezwania "radykałów politycznych" oraz zaapelował o pokojowy dialog.

- Raz jeszcze wzywam opozycję do stołu rozmów, by powstrzymać konflikt. Jestem przeciwny przelewowi krwi, rozpalania wrogości i przemocy. Proszę ludzi o powrót do domów. Powinniśmy odbudować na Ukrainie pokój, spokój i stabilizację - oświadczył Wiktor Janukowycz w opublikowanym posłaniu.

Wideorelacja na żywo z ulicy Hruszewskiego >>>

REKLAMA

Protesty na Ukrainie - zobacz serwis specjalny >>>

Wcześniej opozycja poinformowała, że prezydent zgodził się na spotkanie z przywódcami opozycji w związku z sytuacją w Kijowie, gdzie w wyniku starć przeciwników władz z milicją śmierć poniosły trzy osoby. Tę wiadomość przekazał przywódców opozycji, Arsenij Jaceniuk.

Jaceniuk oświadczył, że uda się na spotkanie z szefem państwa wraz z przywódcą partii Udar Witalijem Kliczką, oraz liderem Swobody, Ołehem Tiahnybokiem. Rozmowy miały się odbyć wczesnym popołudniem czasu polskiego.

PAP/agkm

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej