Kolejny pozew Poczty Polskiej przeciwko PGP

Walka o wart kilka miliardów złotych rynek przesyłek w Polsce między Pocztą Polska a Pocztą Grupą Pocztową nabiera tempa. Poczta zapowiedziała skierowanie do sądu kolejnego pozwu – do oskarżeń przed krakowskim sądem dojdzie pozew o zniesławienie.

2014-02-06, 15:06

Kolejny pozew Poczty Polskiej przeciwko PGP
Poczta Polska. Foto: Wikimedia Commons CC / burts

Posłuchaj

Jak informuje dyrektor pionu prawnego w Poczcie Polskiej Piotr Bielarczyk PGP rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o działalności Poczty, a to oznacza pozew./IAR/
+
Dodaj do playlisty

PGP zarzuciła Poczcie Polskiej, że ta nie dostarcza na czas korespondencji sądowej w Pabianicach. Poczta Polska nie zgadza się z tymi zarzutami. Jak informuje dyrektor pionu prawnego w Poczcie Polskiej Piotr Bielarczyk, PGP rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o działalności Poczty, a to oznacza pozew.

PGP kontra Poczta Polska: oskarżenia, pozwy, donosy

Rozmówca IAR wyjaśnia, że będzie on dotyczył naruszenia dóbr osobistych i dobrego imienia oraz naruszenia ustawy o nieuczciwej konkurencji.

Dyrektor zarządzający pionem sprzedaży w Poczcie Polskiej Łukasz Gołębiowski zaznaczył, że PGP będzie musiała przeprosić i dodał, że o formie przeprosin zadecyduje sąd.

REKLAMA

Według zapowiedzi pocztowców, pozew w tej sprawie będzie złożony w sądzie okręgowym w Warszawie najpóźniej w poniedziałek.

Prywatni operatorzy nie boja się sądu

Prywatni operatorzy pocztowi są gotowi na sądową batalię z Pocztą Polską. Największy w Polsce operator zarzuca PGP naruszenie dóbr osobistych i dobrego imienia oraz ustawy o nieuczciwej konkurencji.
Prezes zarządu InPost, Rafał Brzoska cieszy się, ze skierowania sprawy przez Pocztę Polską do sądu. W oświadczeniu przesłanym do IAR możemy przeczytać: - Bardzo dobrze, że operator wyznaczony podejmie działania zmierzające do wyjaśnienia przez organy wymiaru sprawiedliwości jak funkcjonowało dostarczanie korespondencji sądów i prokuratur w listopadzie i grudniu 2013 roku. Nam także zależy na wyjaśnieniu tej kwestii, zwłaszcza w kontekście spraw spadających z wokandy w styczniu 2014 - powiedział agencji Brzoska.

Już teraz sąd okręgowy w Krakowie rozpatruję skargę Poczty Polskiej, która twierdzi, że PGP startując w przetargu na obsługę korespondencji z sądów i prokuratur nie dysponowała dostateczną liczbą placówek.

Z początkiem roku Polska Grupa Pocztowa przejęła od Poczty Polskiej obsługę korespondencji wymiaru sprawiedliwości. Za swoje usługi zażądała ona około 80 milionów złotych mniej niż państwowy konkurent.

REKLAMA

jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej