Berlusconi chce "przywracać nadzieję" niepełnosprawnym

Były premier Włoch chce w ramach resocjalizacji jako skazany za oszustwa podatkowe opiekować się osobami niepełnosprawnymi, by "przywrócić im nadzieję" i je zmotywować.

2014-04-10, 22:25

Berlusconi chce "przywracać nadzieję" niepełnosprawnym
Silvio Berlusconi. Foto: Ricardo Stuckert/PR/Wikimedia Commons

Posłuchaj

Alternatywna kara dla Berlusconiego? - korespondencja Marka Lehnerta (IAR)
+
Dodaj do playlisty

W czwartek po południu odbędzie się posiedzenie sądu, po którym ma zapaść decyzja o warunkach i formie odbywania kary przez byłego szefa rządu, skazanego prawomocnie na 4 lata więzienia za oszustwa podatkowe w należącej do niego telewizji Mediaset.  Ze względu na wiek - 77 lat - magnat finansowy i lider centroprawicowej partii Forza Italia nie pójdzie do więzienia. Ponad trzy lata z wyroku podlega amnestii, co oznacza, że zostało mu 9 miesięcy albo aresztu domowego, albo prac społecznych.

Nie wiadomo, czy decyzja o zasadach odbywania przez niego kary zapadnie już w czwartek. Być może sąd będzie zastanawiał się nad tym kilka dni - zastrzegają media. Prasa podała, że adwokaci Silvio Berlusconiego złożyli w sądzie wniosek z propozycją, by mógł on pracować w szpitalnym centrum terapeutycznym dla osób niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie, by rozbudzić w nich "nowe impulsy" do działania. Według mediów wybór padłby na rejon Mediolanu czy wręcz miejscowość Arcore, gdzie były premier ma posiadłość.

Wszystko wskazuje na to, dodają dzienniki, że Berlusconi miałby tam pracować społecznie przez pół dnia raz w tygodniu, co pozostałoby raczej bez wpływu na jego zaangażowanie w kampanię wyborczą Forza Italia przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

REKLAMA

Źródło: CNN Newsource/x-new

Jako skazany poddany resocjalizacji poprzez prace społeczne będzie miał też inne ograniczenia. Nie będzie mógł opuścić granic regionu, w którym jest zameldowany i będzie musiał powracać do swego miejsca zamieszkania przed godziną 23.00, o ile nie otrzyma specjalnej przepustki na dłuższy pobyt poza domem. Obowiązkowe będą również rozmowy z pracownikami socjalnymi, odpowiedzialnymi za jego resocjalizację.

'' PAP/aj

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej