Kiedy ekologia staje się biznesem?
Z roku na rok zmienia się świadomość ekologiczna Polaków. Rośnie liczba ekoproduktów, powstają sklepy, w których można kupić zdrową żywność, można korzystać z pralni i myjni ekologicznych.
2014-04-24, 16:30
Posłuchaj
Biznes ekologiczny powinien obejmować ochronę środowiska. Coraz częściej dotyczy on przemysłu spożywczego i gospodarstw agroturystycznych.
Dbajmy o środowisko!
Podstawą biznesu ekologicznego jest uczciwość oraz troska o innych ludzi. Biznes musi być racjonalny i dostarczać produkty. Trzeba pamiętać o tym, że aby dobrze żyć trzeba dbać i chronić otoczenie, w którym żyjemy.
- Wielu Polaków, którzy prowadza mały biznes, w codziennym działaniu, często zupełnie nieświadomie, potrafią dbać o dobro środowiska. Zazwyczaj jest tak, że jeśli ktoś zaczyna od wielkiej idei ochrony środowiska, to nigdy nie uda mu się zrobić dużego biznesu. Kluczem jest harmonijne myślenie kategoriami efektywnej i uczciwej ekonomii oraz dobry biznes plan, w który musi być wkomponowana troska o środowisko - dodał Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
Filozofia ekologicznego biznesu
- Osoba, która prowadzi ekobiznes powinna brać pod uwagę ochronę środowiska. Jeśli ktoś nie zadba o środowisko, w którym żyje. Najlepsze spółki potrafią rozdzielić filozofię prowadzenia biznesu pomiędzy filozofią troski o środowisko – dodał Sławomir Brzózek.
REKLAMA
PR24/Paulina Olak
REKLAMA