Tunel aerodynamiczny, czyli unijne dotacje na latanie
Sztuka latania od lat fascynuje człowieka. Teraz jest to łatwiejsze niż myślisz. Pod Warszawą otworzył się pierwszy w Polsce tunel aerodynamiczny. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników powietrznych przygód.
2014-06-24, 10:54
Posłuchaj
Pieniądze na infrastrukturę, ochronę środowiska naturalnego, transport, rozwój obszarów wiejskich, ale także na aktywizację zawodową i rozwój przedsiębiorczości - w to od 10 lat inwestowaliśmy pieniądze z Unii. Z funduszy unijnych korzystali i korzystają też mali przedsiębiorcy - dotacje można było otrzymać także na innowacyjne - nowatorskie przedsięwzięcia.
Naucz się latać
I dzięki nim od ponad miesiąca pod Warszawą każdy może ...swobodnie latać....o tunelu aerodynamiczny - czyli o nowatorskim sposobie na biznes Justyna Golonko. - Odwieczne marzenie człowieka - o swobodnym unoszeniu się w powietrzu, lataniu niczym ptak - choć na razie w tunelu - to jednak - może być zrealizowane.
A do tunelu - po odpowiednim przeszkoleniu mogą wejść nie tylko zawodowcy, ale także amatorzy - dorośli i dzieci. - Nad ich bezpieczeństwem będą czuwali instruktorzy – mówi Michał Braszczyński prezes Aerotunel.
Swobodny skok na kasę
Tunel aerodynamiczny mógł powstać tylko dzięki funduszom z Unii Europejskiej. - Otrzymaliśmy w ramach kredytu pełne dofinansowanie rzędu 4 mln zł – mówi prezes spółki.
REKLAMA
Nie było łatwo otrzymać tak wysoki kredyt na innowacyjne przedsięwzięcie. Złożyły się na to dwa czynniki. – Byliśmy stat-upem, czyli nasza firma dopiero powstawała, dodatkowo jest to pierwszy takiego typu tunel w Polsce. Zatem trudno było porównać nasz biznesplan do istniejącego przedsięwzięcia – wylicza prezes.
Bodyflight World Challenge 2013 - Freefly (All Teams) from Vania Da Rui on Vimeo .
REKLAMA
Justyna Golonko, Abo
REKLAMA