Francja w ćwierćfinale

W 1/8 finałów Piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii Francja pokonała Nigerię 2:0. W ćwierćfinale Francuzi zmierzą się ze zwycięzcą meczu Niemcy-Algieria.

2014-06-30, 20:22

Francja w ćwierćfinale

Posłuchaj

30.06.2014 Tomasz Gorazdowski „W meczu Niemcy-Algieria zdecydowany lider jest tylko jeden
+
Dodaj do playlisty

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 0:0. W 79. minucie meczu gola strzelił Paul Pogba, a wynik przypieczętowała samobójcza bramka Josepha Yobo w 90. minucie.

Przed meczem Niemcy-Algieria

W drugim dzisiejszym meczu Niemcy zmierzą się z Algierią. W tym spotkaniu drużyna Niemiec wydaje się zdecydowanym faworytem. Trener Loew ostrzega jednak, że w 1/8 finału nikogo nie należy lekceważyć. Według niemieckich mediów, dodatkową motywacją dla Algierczyków może być chęć zemsty za mundial w 1982 roku. Algieria odpadła wówczas, ponieważ Niemcy umówili się z Austriakami na wynik, który zapewniał obu drużynom awans.

– Sądzę, że Niemcy będą panowali nad sytuacją. W ogóle nie zakładam, że Algierczycy mogą im zagrozić. Gdy się patrzy na poszczególnych zawodników, ich umiejętności, to Algieria nie ma żadnych atutów – powiedział Stefan Szczepłek z „Rzeczpospolitej”.

Kolejny dzień mistrzostw

Jutro w 1/8 finału, będąca zdecydowanym faworytem Argentyna spotka się ze Szwajcarią, a Amerykanie zagrają z Belgami. Drużyna USA nie była typowana do wyjścia z grupy, a jednak poradziła sobie zaskakująco dobrze. Zwycięstwo Belgów wydaje się jednak równie prawdopodobne.

REKLAMA

Zapraszamy do odsłuchania audycji Tomasza Gorazdowskiego!

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej