Ogólnopolski Kongres Mediatorów Rodzinnych
Adresowany do szerokiej grupy osób Ogólnopolski Kongres Mediatorów Rodzinnych będzie promować polubowne rozwiązywanie konfliktów w szkołach i rodzinach.Kongres, nad którym patronat objął rzecznik praw obywatelskich odbędzie się w dniach 3-6 lipca.
2014-07-02, 18:55
Posłuchaj
W programie przygotowane zostały debaty, wystąpienia i warsztaty z udziałem praktyków, przedstawicieli środowiska naukowych i instytucji państwowych.
Rodzina przede wszystkim
Tematem przewodnim kongresu będzie rodzina. Uczestnicy kongresu dowiedzą na czym polega fenomen mediacji. Mediatorzy będą mieli okazje do tego, by wymienić się swoimi doświadczeniami związanymi z negocjacjami.
- Jest kilka przykładów mediacji. Występują one w każdym obszarze naszego życia, czyli wszędzie tam gdzie występują konflikty. Są mediacje rodzinne, cywilne i gospodarcze. Mediacja jest partnerskim porozumiewaniem się stron konfliktu. Polega to na wspólnym wypracowaniu ugody, która będzie satysfakcjonująca dla wszystkich. Inną formą kończącą konflikt jest podpisanie porozumienia – podkreśliła Beata Jaroszyńska, Dyrektor Krajowego Centrum Mediacji.
- Głównym tematem kongresu będzie rodzina. W ciągu trzech dni będziemy rozmawiać o konfliktach rodzinnych, mediacjach rówieśniczych i oświatowych. Poruszymy również problem cyberzagrożenia. Nie zabraknie również spotkań, na których przybliżymy sylwetkę Janusza Korczaka. Uczestnicy kongresu będą mieli okazję czynnego udziału w mediacjach – powiedziała Edyta Żmudzin, mediator gospodarczy.
REKLAMA
Uczestnicy kongresu
Przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Mazowieckiego Kuratorium Oświaty poruszą zagadnienia związane z kształceniem mediatorów, wskażą sposoby rozwiązywania konfliktów rodzinnych i mediacji socjalnych.
- Mediacja jest dobrą i prostą komunikacją międzyludzką. Gośćmi kongresu będą doświadczeni pedagodzy i mediatorzy czyli osoby, które z racji wykonywania swoich zawodów muszą posiadać umiejętności kompetencje związane z mediacjami - dodała Joanna Telus ekspert, koordynator z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Korczaka.
PR24/Paulina Olak
REKLAMA