Uwaga na porządek w mieście!

Dzikie wysypisko śmieci, nierówny chodnik, dziura w jezdni – mieszkańcy Szczecina takie problemy mogą zgłaszać urzędowi miasta, korzystając z mobilnego systemu Alert Szczecin. Ma on ułatwić ludziom składanie wniosków o interwencję.

2014-09-16, 15:23

Uwaga na porządek w mieście!
. Foto: flickr/waferboard

Posłuchaj

16.09.14 Tomasz Klek: „Alert Szczecin jest prostym, intuicyjnym urządzeniem (…)”
+
Dodaj do playlisty

Urząd miasta zapowiada, że żadne zgłoszenie nie pozostanie bez odpowiedzi. Alert Szczecin to efekt konsultacji społecznych między mieszkańcami Szczecina a władzami miasta. To szczecinianie wyrazili wolę na stworzenie systemu monitorującego porządek w mieście.

Tomasz Klek z Biura promocji magistratu twierdzi, że Alert Szczecin jest prostym, intuicyjnym urządzeniem. - Wystarczy wysłać zdjęcie z krótkim opisem i informacją dotyczącą lokalizacji. Mieszkaniec otrzyma odpowiedź od urzędu miasta  o tym, czy zadanie będzie wykonane i w jakim terminie. Takie zgłoszenie skróci okres oczekiwania na realizację interwencji – podkreślił Gość PR24.

Według urzędników nowa aplikacja umożliwi sprawny i szybszy kontakt z mieszkańcami. Interwencje można również zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej

Unijne wsparcie województw

Województwo śląskie jako pierwsze w kraju podpisze „kontrakt terytorialny” na wykorzystanie środków unijnych. Władze województwa i przedstawiciele rządu podpiszą go w przyszłym tygodniu. To wielka szansa dla tego regionu.

Udało się nam zakończyć negocjacje z ministerstwem infrastruktury i rozwoju. To, dobra szansa na kolejny wielki skok cywilizacyjny naszego województwa. Po podpisaniu tego kontraktu województwo śląskie otrzyma 41 mld zł  - powiedział Arkadiusz Chęciński, wiece marszałek województwa śląskiego.

Gość PR24 zaznaczył, że istnieje wiele obszarów, które otrzymają wsparcie finansowe pochodzące z kontraktu. Wśród tych dziedzin jest służba zdrowia, infrastruktura drogowa, nowoczesne badania i technologie. Podobne kontrakty mają podpisać pozostałe województwa w Polsce. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych na lata 2014 – 2020.

Radomski budżet obywatelski

Radomianie uczestniczyli w referendum i po raz drugi podjęli decyzję o przeznaczeniu środków z budżetu obywatelskiego. Do podziału jest ponad 4 mln zł. Lista projektów, która zostanie sfinansowana z budżetu zostanie przedstawiona w połowie października.

- Ponad 15 tys. radomian chciało wziąć udział w konsultacjach. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. W Radomiu głosowanie odbywa się na podobnych zasadach jak wybory powszechne. Każdy kto chce wziąć w nich udział musiał okazać dowodem tożsamości lub dokumentem, który uprawniał do głosowania. Dotyczyło to wyłącznie mieszkańców Radomia - zaznaczył Paweł Dycht, szef Centrum Komunikacji Społecznej.

PR24/Paulina Olak

Polecane

Wróć do strony głównej