WTA Finals: Serena Williams w finale. Wozniacki poległa w tie-breaku

2014-10-25, 11:54

Serena Williams pokonała Caroline Wozniacki w półfinale turnieju WTA Finals w Singapurze. Drugą finalistkę wyłoni pojedynek Simony Halep z Agnieszką Radwańską.

Broniąca tytułu Serena Williams w pierwszym secie łatwo uległa Wozniacki. W drugiej partii dominowała Amerykanka. Trzeci set był starciem gem za gem, o zwycięstwie zdecydował tie-break.

Serena Williams - Caroline Wozniacki 2:6, 6:3, 7:6 (8-6)

Najwięcej emocji wzbudził decydujący set. Przy stanie 6:5 dla Williams, będąca w ostatnich miesiącach w wysokiej formie Dunka obroniła piłkę meczową, a w tie-breaku prowadziła 4-1. Bardziej doświadczona Amerykanka jednak odrobiła szybko straty, rozstrzygnęła tę partię oraz cały mecz na swoją korzyść. Spotkanie trwało dwie godziny i 15 minut.
Williams walczy o piąty w karierze sukces w kończącej sezon imprezie masters. W niedzielnym finale zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między Radwańską i Halep.

Początek meczu Radwańska - Halep o godzinie 12.00 naszego czasu.