MMA: Sukcesy Polaków na M-1 Challenge

Marcin Tybura i Damian Grabowski wygrali swoje pojedynki na zorganizowanej w Pekinie gali M-1 Challenge 53. Dla pierwszego z nich to dwunasty tryumf na zawodowych ringach MMA.

2014-11-25, 22:20

MMA: Sukcesy Polaków na M-1 Challenge
. Foto: flickr/MartialArtsNomad.com

Posłuchaj

25.11.14 Łukasz Jurkowski „To jest już uznany w MMA zawodnik (…)”
+
Dodaj do playlisty

Damian Grabowski (bilans: 20-2) w trzeciej rundzie pokonał Konstantina Głuchowa (28-15). Łotysz nie był jednak dla Polaka łatwym przeciwnikiem i dał się pokonać dopiero w trzeciej rundzie pojedynku. Pozytywnie o klasie rywala Grabowskiego mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jurkowski .

– To jest już uznany w MMA zawodnik, choć jeszcze 2-3 lata temu bazował jedynie na swojej sile fizycznej i bardzo dobrej stójce. Natomiast Damian Grabowski wyciągnął konsekwencje z przegranego pojedynku z Marcinem Tyburą. Zmienił charakterystykę swoich treningów i w trzeciej rundzie miał jeszcze siłę, by zakończyć walkę z takim „bykiem” jak Głuchow – oceniał zawodnik MMA.

W drugim pojedynku wagi ciężkiej z udziałem Polaka na pekińskiej gali, Marcin Tybura już w pierwszej rundzie pokonał Estończyka Denisa Smoldarewa. To jego kolejny tryumf w MMA.

– Marcin podczas walki pokazuje 100 procent umiejętności, które prezentuje na treningach – to jest jego klucz do sukcesu. Fenomenem tego zawodnika jest jego spokój – podczas walki ma czystą, pozbawioną stresu głowę – mówił Piotr Strus, zawodnik.

Piotr
Piotr Strus; foto: PR24/MR

W audycji Andrzeja Janisza i Łukasza Jurkowskiego również o zbliżającej się gali KSW 29, która odbędzie się 6 grudnia w Krakowie. Gospodarze programu rozmawiali o niej z jej uczestnikami – Borysem Mańkowskim, Mateuszem Gamrotem i Piotrem Strusem .

PR24

Polecane

Wróć do strony głównej