MŚ Falun 2015. Justyna Kowalczyk: zrobiłyśmy swoje

- Byłyśmy dobrze przygotowane, byłyśmy w gronie faworytek i po prostu zrobiłyśmy swoje - powiedziała Justyna Kowalczyk, która w parze z Sylwią Jaśkowiec wywalczyła brązowy medal w sprincie drużynowym techniką dowolną w narciarskich mistrzostwach świata w Falun.

2015-02-22, 21:06

MŚ Falun 2015. Justyna Kowalczyk: zrobiłyśmy swoje

Posłuchaj

Sylwia Jaśkowiec po zdobyciu brązowego medalu w sprincie drużynowym na MŚ w Falun (IAR)
+
Dodaj do playlisty

MŚ Falun 2015: pierwszy medal imprezy. Kowalczyk i Jaśkowiec sięgnęły po brąz >>>

W tym sezonie Pucharu Świata tę konkurencję rozegrano tylko raz. W styczniu w estońskiej miejscowości Otepaeae Polki zajęły trzecie miejsce, ustępując jedynie Norweżkom i Szwedkom.

- To było przede wszystkim nasze przetarcie, wspólny debiut "łyżwą" - powiedziała Jaśkowiec.

- Uwierzyłyśmy, że jesteśmy tam, gdzie być powinnyśmy. Wiedziałyśmy, że jesteśmy w stanie walczyć w Falun o medal. Byłyśmy dobrze przygotowane, byłyśmy w gronie faworytek i po prostu zrobiłyśmy swoje - dodała Kowalczyk. W Szwecji kolejność była taka sama.

REKLAMA

- Złoty i srebrny medal były praktycznie zarezerwowane przed zawodami, ale na brązowe krążki chętnych było wielu, m.in. Niemki, Finki - oceniła Jaśkowiec.

Kowalczyk nie do końca się z nią zgadza i chyba ma rację. Polki były bardzo blisko drugiego miejsca. Szwedka Stina Nilsson wyprzedziła Jaśkowiec tuż przed metą. - Zauważyłam ją dopiero jak mnie minęła. Wiedziałam, że ktoś mnie naciska. Nie zastanawiałam się jednak kto to, tylko parłam do przodu z całych sił. Przemknęła jednak obok jak burza - powiedziała blisko 29-letnia zawodniczka.

Nilsson partnerowała Ida Ingemarsdotter. Z dużą przewagą wygrały Maiken Caspersen Falla i Ingvild Flugstad Oestberg.

Pierwszy trener Kowalczyk: Justyna miała w tym roku sporo kłopotów, to ważny medal

REKLAMA

/Foto Olimpik/x-news

To pierwszy w historii polski medal MŚ w tej konkurencji. - Zrobiła się specjalizacja i fajnie, że się w nią wbiłyśmy - powiedziała Kowalczyk, która na dużych imprezach - igrzyskach i mistrzostwach świata - indywidualnie stała wcześniej na podium 12 razy.

- Siłą każdej dyscypliny jest to co zrobi drużyna. Zobaczycie, że sztafeta też będzie ładnie walczyć. Ja już się medali nazdobywałam. Cieszę się, że mogłam pomóc Sylwii, a dziewczyny w biegu łączonym mogły biec na moich nartach, które są świetnie wyselekcjonowane - podkreśliła dwukrotna mistrzyni olimpijska.

Narciarka z Kasiny Wielkiej na podium stała niemal na każdych ważnych zawodach od igrzysk Turyn 2006. Wyjątkiem były tylko rok później mistrzostwa świata w Sapporo. Jaśkowiec natomiast została trzecim sportowcem, po biathloniście Tomaszu Sikorze i Kowalczyk, którego do medalu MŚ doprowadził trener Aleksander Wierietielny.

REKLAMA

- Ten medal potwierdza, że jest to wielki człowiek, świetny fachowiec. Bardzo się cieszę, że dane mi było z nim współpracować. Ciężki, twardy i generalnie bardzo wymagający, ale jak widać praca z nim daje efekty. Bez trenera nie byłoby nas tutaj, a na pewno mnie - przyznała Jaśkowiec.

- I pamiętaj kto o nas dba i robi nam owsiankę na śniadanie - wtrąciła Kowalczyk.

MŚ Falun 2015. Mama Sylwii Jaśkowiec: spełniło się marzenie >>>

Tak polskie biegaczki walczyły i cieszyły się z medalu mistrzostw świata

REKLAMA

Foto Olimpik/x-news

man

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej