Gwara warszawska dla każdego

Gościem Polskiego Radia 24 była Maria „Mroux” Bulikowska, która opowiadała o swojej ostatniej książce „Jak bum cyk cyk. Powiedzonka warszawskie”. To mały leksykon najciekawszych warszawskich powiedzonek zebranych i zilustrowanych przez pisarkę.

2015-08-16, 18:56

Gwara warszawska dla każdego
Warszawska Starówka nocą.Foto: flickr/am1974

Posłuchaj

16.08.15 Maria „Mroux” Bulikowska: „Gwara warszawska jest fantastycznym materiałem dla czytelników w każdym wieku (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Przed „Jak bum cyk cyk. Powiedzonka warszawskie” wydana była niezwykle dowcipna „Mała książka o gwarze warszawskiej”. Obie te pozycje skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży, które mogą odkryć skąd pochodzi wiele znanych im powiedzonek, które nadal funkcjonują w naszym języku i co tak naprawdę znaczą.     

– Gwara warszawska jest fantastycznym materiałem dla czytelników w każdym wieku i nie tylko warszawiaków. Główną cechą gwary warszawskiej jest poczucie humoru i to właśnie ono idealnie trafia do dzieci – mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Bulikowska.

Maria Bulikowska w studiu Polskiego Radia 24; Foto: PR24/JW Maria Bulikowska w studiu Polskiego Radia 24; Foto: PR24/JW

REKLAMA

– Gwara warszawska nie wstydzi się głupawych słówek, mało ambitnych odniesień np. do tylnych części ciała. To tylko pierwsza warstwa poczucia humoru. Im dłużej dziecko obsłuchuje się z gwarą, tym bardziej rozumie humor i klimat dawnej Warszawy – dodała pisarka.

Więcej o gwarze warszawskiej i jej sekretach w całości rozmowy z gościem Polskiego Radia 24. 

Polskie Radio 24/gm

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej