Branża ICT w Pawilonie Polski na EXPO 2015 w Mediolanie

Dziś na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie rozpoczyna się Tydzień Polskiej Branży ICT, organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwem Gospodarki.

2015-10-13, 11:01

Branża ICT w Pawilonie Polski na EXPO 2015 w Mediolanie
Wystawa EXPO w Mediolanie. Foto: Polskie Radio

Do reprezentacji Polski w czasie Tygodnia zostały zaproszone firmy Digital Core Design, Game Technologies, Infinity HQ, InPho Tech, MGGP Aero, Sportovia, OMNI3D i OORT Europe.

Zgodnie z przewidywaniami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w 2020 roku sektor ICT w Polsce, dzięki zaangażowaniu między innymi środków unijnych, może odpowiadać nawet za 15% polskiego PKB. Tydzień Polskiej Branży ICT podczas EXPO 2015 przybliża ten cel, stwarzając polskim innowacyjnym firmom możliwość prezentacji przed międzynarodową publicznością. Założeniem Tygodnia Polskiej Branży ICT na EXPO 2015 w Mediolanie jest pokazanie najciekawszych innowacji z Polski w przystępny sposób. Ekspozycja w Pawilonie Polski prezentuje najciekawsze inteligentne technologie, tak aby goście pawilonu sami mogli przekonać się, jak owe technologie działają.

Najlepsi wyłonieni w konkursie

Firmy, które reprezentują Polskę na Tygodniu Polskiej Branży ICT, zostały wyłonione w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Kluczowym kryterium była innowacyjność zgłoszonych projektów na rynku polskim i międzynarodowym oraz zgodność projektu z tematyką Tygodnia Polskiej Branży ICT. W wyniku postępowania konkursowego wyłoniono ośmiu laureatów. Każda z firm udowadnia, że Polska jest zdolna konkurować w gospodarce opartej na wiedzy.

Ekspozycji towarzyszy konferencja z udziałem start-upów, firm poszukujących partnerów biznesowych w Polsce oraz przedstawicieli włoskich funduszy VC, która odbędzie się 13 października 2015 r.

REKLAMA

Firmy prezentujące się podczas Tygodnia Polskiej Branży ICT

Założona przez Patryka Strzelewicza firma Game Technologies zaprezentuje interaktywny kontroler do gier, łączący się z tabletami za pomocą funkcji Bluetooth, czyli słynną kostkę DICE+. Digital Core Design, firma mogąca pochwalić się stworzeniem najszybszego procesora na świecie – DQ80251, w Mediolanie przedstawi pierwszy polski procesor 32-bitowy D32PRO, dostarczany w formie kodu źródłowego. Słynąca m.in. z projektu Virtualna Warszawa firma Ifinity HQ zaprezentuje Geos – system operacyjny dla biznesu i instytucji rządowych do tworzenia nawigacji wewnątrz budynków i zarządzania inteligentnymi czujnikami. Z kolei InPhoTech przedstawi zaawansowane struktury światłowodów fotonicznych dla innowacyjnych sieci telekomunikacyjnych, wykorzystujące nowe materiały oraz rozwój i optymalizację technologii wytwarzania światłowodów specjalnych. Tarnowskie przedsiębiorstwo MGGP Aero przedstawi ukosne.pl. Jest to technologia lotniczych zdjęć ukośnych, dzięki której powstaje dynamiczna mapa, pozwalająca ocenić nachylenie dachów pod kątem instalacji fotowoltaicznych czy walory terenu pod inwestycje. Technologie mobilne będzie prezentować Sportovia, która wraz z zespołem programistów, zawodowych sportowców, trenerów i specjalistów żywienia stworzyła platformę komunikacji dla entuzjastów aktywności fizycznej. OMNI3D zaprezentuje drukarkę 3D Factory 2.0 – Production, system wyróżniający się wyjątkową precyzją wymiarową wydruku, przeznaczony do zastosowań przemysłowych. Firma OORT Europe działająca w sektorze Internetu Rzeczy opracowała unikalną technologię umożliwiającą przekształcenie dowolnego urządzenia elektronicznego w inteligentny i samouczący się sprzęt.

Informacja prasowa, abo

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej