UEFA: Euro 2016 odbędzie się zgodnie z planem. Priorytetem będzie bezpieczeństwo
Pomimo piątkowych ataków terrorystycznych w Paryżu, mistrzostwa Europy 2016 odbędą się zgodnie z planem we Francji - zapewniła Europejska Unia Piłkarska (UEFA) w poniedziałkowym oświadczeniu.
2015-11-16, 22:30
- Losowanie grup Euro 2016 odbędzie się tak jak zaplanowano 12 grudnia w Palais des Congres w Paryżu, a turniej finałowy zostanie rozegrany we Francji od 10 czerwca do 10 lipca 2016 roku - napisano.
W sześciu zamachach w stolicy Francji życie straciło co najmniej 129 osób, a około 350 zostało rannych. Zginęło siedmiu terrorystów, z których sześciu wysadziło się w powietrze. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.
- Nie ma przesłanek, że turniej może być celem ataków, ale od samego początku bierzemy pod uwagę potencjalne zagrożenie terrorystyczne. UEFA pragnie zapewnić, że bezpieczeństwo jest centralną częścią planów organizacyjnych - zaznaczono.
REKLAMA
W sobotę także przewodniczący komitetu organizacyjnego Euro 2016 Jacques Lambert uznał, że rezygnacja z turnieju nie byłaby dobrym pomysłem.
- Wszystko jest możliwe, wyobrażalne... Ale wtedy przyznalibyśmy, że ci, którzy nas zaatakowali, osiągnęli sukces - powiedział na łamach francuskiej gazety "L'Equipe".
Na Euro 2016 nie zabraknie także reprezentacji Polski. Adam Nawałka w poniedziałek mówił o tragicznych piątkowych wydarzeniach z Paryżu.
- Jesteśmy wstrząśnięci wydarzeniami we Francji. Solidaryzujemy się z ofiarami zamachów w Paryżu. Co do obaw związanych z Euro 2016 to musimy być przygotowani na wszystko. Czekamy na informacje z UEFA. Będziemy ściśle współpracować z Europejską Unią Piłkarską - powiedział trener reprezentacji Polski.
REKLAMA
Źródło: Agencja TVN/x-news
ps
REKLAMA