Zakupy świąteczne Polaków
Okres przedświąteczny nie sprzyja przemyślanym zakupom. Tomasz Jaroszek, dziennikarz i autor bloga ekonomicznego „Doradca.tv”, sprawdził, czy Polacy kontrolują swoje wydatki. O wynikach badań mówił w Polskim Radiu 24.
2015-12-16, 17:35
Posłuchaj
Tomasz Jaroszek razem z jedną z firm badawczych przeprowadził ankietę dotyczącą wydatków świątecznych. Badanie jest o tyle innowacyjne, że sprawdzono nie tylko deklaracje ankietowanych, ale także to, jak bardzo są do tych deklaracji przekonani.
– Spodziewałem się, że dużo ludzi nie planuje wydatków – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Jaroszek. – Jednak informacja o tym, że zaledwie kilka procent wie, ile pieniędzy wydało na zeszłoroczne święta i ile wyda w tym roku, stoi w sprzeczności z tym, że w ogóle deklarujemy, że chcemy prowadzić jakikolwiek spis wydatków – dodał bloger.
Jak wskazywał na naszej antenie Tomasz Jaroszek, około dwadzieścia procent osób deklaruje, że prowadzi spis wydatków.
Więcej w rozmowie z Tomaszem Jaroszkiem.
Polskie Radio 24/mp