Marcin Pieńkowski o ustawie medialnej
W Sejmie trwają prace nad ustawą medialną, która ma być realizowana w dwóch etapach. – PiS robi dokładnie to, co poprzednicy, ale w mniej delikatny sposób – stwierdził w Polskim Radiu 24 Marcin Pieńkowski z Rzeczpospolitej.
2015-12-30, 12:24
Posłuchaj
Projekt tzw. małej ustawy medialnej wrócił z prac w komisjach i będzie głosowany w Sejmie. Dokument skupia się na zasadach wyboru władz TVP i Polskiego Radia. Kolejnym etapem będzie natomiast przeobrażenie mediów publicznych ze spółek Skarbu Państwa w media narodowe.
– Sprawa Trybunału Konstytucyjnego już się przejadła i nie budzi takich emocji. Nie dziwi mnie burza wokół ustawy medialnej, ponieważ dotyczy branży, która bezpośrednio opisuje spór o TK. PiS i jego rząd robi dokładnie to samo co poprzednicy, ale w mniej delikatny sposób – mówił Marcin Pieńkowski.
– Media publiczne nie staną się bardziej polityczne lub mniej, ponieważ zawsze były podatne na naciski ekip rządzących. Teraz jednych ludzi zastąpią inni i prawdopodobnie w samym funkcjonowaniu mediów publicznych niewiele się zmieni – dodał dziennikarz.
W całej rozmowie także o kolejnych sporach wokół Trybunału Konstytucyjnego.
REKLAMA
Polskie Radio 24/gm
REKLAMA