Papież pobłogosławił użytkowników internetu. List na Twitterze

Pozdrowienie wraz z życzeniem zachowania "ewangelicznego stylu", łączącego prawdę i miłosierdzie, skierował papież Franciszek do pracowników mediów.

2016-05-08, 14:58

Papież pobłogosławił użytkowników internetu. List na Twitterze
. Foto: Aleteia Image Department/flickr/CC BY-SA 2.0

Posłuchaj

Papież Franciszek: kieruję do wszystkich pracowników mediów serdeczne pozdrowienie i życzę, aby nasz sposób porozumiewania się w Kościele cechował zawsze jasny styl ewangeliczny, styl, który łączy prawdę i miłosierdzie (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Przemawiając podczas południowego spotkania z pielgrzymami przypomniał, że światowy dzień środków społecznego przekazu, ustanowiony został przez Sobór Watykański II. Jego uczestnicy, podkreślił, zrozumieli bowiem kluczowe znaczenie mediów w dziele łączenia osób, rodzin, grup społecznych i narodów.

- Kieruję do wszystkich pracowników mediów serdeczne pozdrowienie i życzę, aby nasz sposób porozumiewania się w Kościele cechował zawsze jasny styl ewangeliczny, styl, który łączy prawdę i miłosierdzie - powiedział.

Papież Franciszek udzielił też specjalnego błogosławieństwa użytkownikom internetu. Jego krótki, odręcznie pisany list opublikowano na papieskim profilu na twitterze i instagramie.

Na popularnych portalach społecznościowych zamieszczono zdjęcie rękopisu Franciszka z następującym tekstem: "Tobie, który z wielkiej społeczności cyfrowej prosisz mnie o błogosławieństwo i modlitwę, chcę powiedzieć: będziesz cennym darem w mojej modlitwie do Ojca. I nie zapomnij modlić się za mnie i za moją służbę Ewangelii Miłosierdzia. Franciscus".

REKLAMA

Inicjatywa ta ma związek z obchodzonym tego dnia w Kościele w wielu krajach 50. Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu.

Ksiądz Dario Vigano z watykańskiego sekretariatu ds. mediów wyjaśnił, że papież odpowiedział w ten sposób na liczne prośby o błogosławieństwo i modlitwę, zamieszczane na jego oficjalnych profilach. Papieskie przesłanie zostało przetłumaczone przez Radio Watykańskie na 40 języków.

- Staramy się dotrzeć z tymi słowami powitania, miłosierdzia i bliskości papieża do całego świata - dodał ks. Vigano.

PAP/IAR, to

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej