Górnik Zabrze żegna się z Ekstraklasą
Górnik Zabrze po remisowym meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:1) opuszcza piłkarską Ekstraklasę. Mecz w Sporcie na Żywo w Polskim Radiu 24 relacjonował Marek Solecki.
2016-05-14, 19:31
Posłuchaj
Dramat Górnika Zabrze. Po niezwykle emocjonującym meczu, Zabrzanom nie udało się zdobyć przewagi w spotkaniu z Termalicą BrutBet w Niecieczy. Remis będzie kosztował Górnika pożegnanie się z Ekstraklasą.
– Górnikowi Zabrze brakło niewiele. Albo dziś jednej bramki, która dałaby zwycięstwo z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, albo gdzieś jednego punktu zdobytego we wcześniejszych meczach tak często przez Górnika kończonych remisowymi rozstrzygnięciami. Duża frustracja. Zabrzanie nie mogą pogodzić się z tym, że w przyszłym roku nie zagrają w gronie najlepszych drużyn w naszym kraju – powiedział Marek Solecki.
W pozostałych spotkaniach ostatniej kolejki grupy spadkowej piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał z Górnikiem Łęczna 3:2, ale mimo to Górnik zostaje w Ekstraklasie. Mecz w Polskim Radiu 24 relacjonował Robert Radczak. Korona Kielce uległa Jagiellonii Białystok 1:3. Obie drużyny miały już wcześniej zapewnione utrzymanie w Ekstraklasie. Mecz komentował Jakub Rożek. Podbeskidzie Bielsko – Biała przegrało z Wisłą Kraków 3:4 i spadło z Ekstraklasy. Mecz oglądał Krzysztof Klepczyński.
W Sporcie na żywo Polskiego Radia 24 również relacje z meczu ekstraklasy piłkarzy ręcznych Orlen Wisła Płock – Vive Tauron Kielce. Mecz relacjonował Marek Cender. Mecz ekstraklasy piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin oglądał Adam Rozwałka.
Ewa Wysocka relacjonowała natomiast mecze ekstraklasy hiszpańskiej Deportivo – Real Madryt i Granada – FC Barcelona.
Sport na żywo w Polskim Radiu 24 prowadził Andrzej Janisz.
Polskie Radio 24/dds