Azja na czele rankingu współczesnego niewolnictwa

Kraje Azji zajmują pierwsze pięć miejsc w niechlubnym rankingu państw, gdzie problem współczesnego niewolnictwa jest największy. Organizacja Walk Free Foundation opublikowała doroczny raport, poświęcony tej kwestii.

2016-05-31, 08:55

Azja na czele rankingu współczesnego niewolnictwa
W pięciu najwyżej sklasyfikowanych krajach tego regionu żyje około 27 mln osób, które można uznać za współczesnych niewolników. Foto: Glow Images/East News

Posłuchaj

Kraje Azji zajmują pierwsze pięć miejsc w niechlubnym rankingu państw gdzie problem współczesnego niewolnictwa jest największy - relacja Tomasza Sajewicza z Pekinu (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Jak szacują eksperci fundacji, w pięciu najwyżej sklasyfikowanych krajach tego regionu żyje około 27 mln osób, które można uznać za współczesnych niewolników. To prawie 58 proc. ogólnej ich ogólnej liczby na świecie. Na pierwszym miejscu czarnej listy uplasowały się Indie, gdzie jak się szacuje w warunkach niewolniczych mieszka ponad 18 mln osób. Kolejne miejsca zajęły Chiny, Pakistan, Bangladesz i Uzbekistan.

W niechlubnym rankingu przoduje Korea Północna

Pod względem liczby osób zniewolonych w stosunku do całej populacji przoduje Korea Północna, gdzie za współczesnych niewolników uznano 4,3 proc. mieszkańców. W rankingu państw, które podejmują działania na rzecz walki z niewolnictwem na końcu listy, zaledwie 5 pozycji od ostatniej w spisie Korei Północnej znalazł się Hongkong.

IAR, awi

Polecane

Wróć do strony głównej