Ochrona przyrody w Polsce
Dwa polskie projekty znalazły się w gronie zwycięzców konkursu „Best of the best LIFE-Nature/Information Projects 2015”. W Polskim Radiu 24 o wyróżnieniu i ochronie środowiska naturalnego w Polsce mówiła Danuta Kaczyńska, dyrektor Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
2016-06-06, 20:03
Posłuchaj
Komisja Europejska co roku, z grona zakończonych projektów LIFE, wybiera najlepsze, przyznając im wyróżnienie „BEST LIFE Nature/Biodiversity/Information project”. W obecnej edycji do grona laureatów zakwalifikowano 27 projektów, w tym aż sześć z Polski.
Wśród dwóch wyróżnionych inicjatyw jest projekt „Zarządzanie siedliskiem wodniczki poprzez wdrożenie zrównoważonych systemów zagospodarowania biomasy”. – Uzyskaliśmy z Komisji Europejskiej środki na to, by tereny, które potencjalnie mogą być odpowiednie dla wodniczki, przygotować w taki sposób, by zatrzymać proces wyginięcia gatunku – mówiła w Polskim Radiu 24 Danuta Kaczyńska.
Drugim, wyróżnionym przez KE projektem, jest akcja „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach sieci Natura 2000 – promocja najlepszych praktyk”. Obie inicjatywy były dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej w całej rozmowie.
REKLAMA
Polskie Radio 24/mat.prasowe
REKLAMA