Brexit. Londyńczycy: nie mamy korzyści z bycia w UE

Nie mamy żadnych korzyści z bycia w UE; po Brexicie będzie nam łatwiej rozwiązywać problemy związane m.in. z przepełnieniem szkół, czy z zapaścią w służbie zdrowia - mówią PAP londyńczycy. Za pozostaniem Wlk. Brytanii w Unii opowiadają się w rozmowie z PAP głównie obcokrajowcy.

2016-06-19, 10:20

Brexit. Londyńczycy: nie mamy korzyści z bycia w UE
. Foto: Pixabay

O pozostaniu w Unii Europejskiej bądź wyjściu z Unii Brytyjczycy zdecydują w referendum 23 czerwca. Sondaże wskazują na przechylanie się szali na korzyść zwolenników Brexitu.

Powiązany Artykuł

Brexit 1200 F.jpg
Brexit

- Wyjść. Po co mamy być w Unii Europejskiej? Nie ma dla nas żadnych korzyści, musimy być samodzielni. Jesteśmy wystarczająco dużym i silnym krajem by być samodzielnymi - mówi młody mężczyzna.

O tym, że Brexit powinien nastąpić przekonana jest inna rozmówczyni PAP. - Musimy odzyskać kontrolę nad naszymi sądami, klasy w szkołach są coraz liczniejsze, pękają w szwach. Także służba zdrowia jest w opłakanym stanie, NHS (narodowa służba zdrowia) rozpada się na naszych oczach. Jeśli wyjdziemy, będziemy mogli lepiej rozwiązywać te problemy - wskazuje.

- Żyję w tym kraju ponad 30 lat. Jako obcokrajowiec płacę podatki i to wysokie, ale nie dostaję za to (usług) odpowiedniej jakości, dlatego chciałbym wyjścia z Unii - mówi kolejny mężczyzna. Inny, zwolennik pozostania w UE, mówi krótko: "bycie razem jest lepsze niż samotność".

- Jakkolwiek zagłosujemy zawsze będziemy częścią Europy. Jeśli Europa i jej mieszkańcy będą mieć problemy, pomożemy wam - deklaruje inny rozmówca PAP.

Źr. PAP

Młody mężczyzna, Rumun z pochodzenia, wolałby, aby Wielka Brytania została w UE. - Jestem Europejczykiem, mamy prawa, na które zapracowaliśmy i wciąż pracujemy. Jestem Rumunem, nam było trudniej, dlatego chcę zatrzymać te prawa, bo ciężko pracujemy i zasługujemy na nie - mówi.

Podobnego zdania jest spotkana w Londynie Francuzka. - Z francuskiego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby Wielka Brytania pozostała w UE z uwagi na obustronne relacje i ułatwienia. Jeśli wyjdzie, wszystko stanie się bardziej skomplikowane - powiedziała.

PAP,kh

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej