Ze szkół znikają tzw. godziny karciane

Zgodnie z nowelizacją Karty Nauczyciela od dziś znikają ze szkół tzw. godziny karciane.

2016-09-01, 11:23

Ze szkół znikają tzw. godziny karciane
. Foto: Glow Images/East News

Chodzi o obowiązkowe dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, które każdy nauczyciel, niezależnie od swego pensum dydaktycznego musiał przeznaczyć na pracę indywidualną z uczniami zdolnymi albo potrzebującymi specjalnego wsparcia.

Były to dwie godziny w tygodniu w przypadku nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjów i jedna w tygodniu w przypadku nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Pedagodzy z Nowego Sącza cieszą się ze zmian bo teraz będzie mniej biurokracji ale zapewniają, że uczniowie na tym nie stracą.
- Dalej będziemy prowadzić społecznie dodatkowe godziny dla dzieci i młodzieży bo chcemy, żeby osiągali jak najlepsze wyniki -  podkreślali w rozmowie z IAR.
Od września tego roku nie ma też już obowiązku szkolnego dla sześciolatków, zniesiono sprawdzian dla szóstoklasistów, a maturzyści będą mogli odwoływać się od wyników egzaminu maturalnego. Złagodzono również restrykcyjne przepisy dotyczące żywienia w szkołach. Dziś nowy rok szkolny rozpoczęło ponad 4 miliony 600 tysięcy dzieci i młodzieży

IAR, abo

Polecane

Wróć do strony głównej