"To właściwy kierunek rozwoju narodowej rozgłośni". Polskie Radio 24 już na UKF
1 września o godz. 6 Polskie Radio 24 rozpoczęło nadawanie na falach UKF. - Takiego miejsca na ogólnopolskiej mapie radiowej brakowało od dawna - uważa Jacek Karnowski, redaktor naczelny Tygodnika "wSieci".
2016-09-07, 13:36
Zdaniem dziennikarza - "radio mówione Polskiego Radia" - to oczywisty i jednocześnie właściwy kierunek rozwoju narodowej rozgłośni. - Bo przecież to słowa kształtują nasz świat pojęciowy, naszą wyobraźnię, nasze postrzeganie świata. Polskie Radio, jako instytucja szczególnie odpowiedzialna za przyszłość naszej wspólnoty, musi być w tej sferze szczególnie aktywne - zaznacza.
Powiązany Artykuł

"Polskie Radio 24 to nowa jakość w eterze"
- Myślę, że ten projekt to także szansa na udostepnienie nieprzebranych zasobów Polskiego Radia, które na głównych antenach prezentowane są siłą rzeczy jedynie w niewielkim stopniu. Dotyczy to zarówno materiałów aktualnych, jak i tych historycznych - podkreśla.
Jacek Karnowski uważa, że Polskie Radio24 ma szansę stać się ważnym miejscem spotkań polskiej inteligencji oraz wszystkich Polaków aktywnie odnoszących się do sfery publicznej. - Takiego miejsca na ogólnopolskiej mapie radiowej brakowało od dawna. Pusta przestrzeń zachęcała do ekspansji w tym obszarze media komercyjne, co nie zawsze przynosiło dobre skutki - zaznacza.
- Mam nadzieję, że nowa rozgłośnia będzie potrafiła mówić własnym, rozpoznawalnym głosem, że będzie radiem z charakterem, bo tylko takie radio ma przyszłość - dodaje.
REKLAMA
Do tej pory Polskie Radio 24 można było usłyszeć w internecie i w radiu cyfrowym. Od 1 września stacji można słuchać także w paśmie UKF. Na przykład w Warszawie na częstotliwości 92 MHz, w Krakowie - 97,2,w Gdańsku 93,4, we Wrocławiu 107,5. Stacja jest nadawana na częstotliwościach dotychczasowej Czwórki. Przy czym Czwórka zostaje w medium najbliższym młodym słuchaczom, czyli w internecie.
(Redaktor naczelny Polskiego Radia 24, Michał Chodurski: chcemy, by Polskie Radio 24 było miejscem debaty publicznej)
Na antenie Polskiego Radia 24 można usłyszeć między innymi "Stronniczy przegląd prasy" prezentowany przez dziennikarzy pięciu najważniejszych dzienników, rozmowy poranka 24 pod hasłem "24 pytania" i felietony. Ramówkę wzbogacą między innymi programy zatytułowane "Rozpruwacz kulturalny", "Konsument i rynek", "Życie nie tylko sportowe", "Wszystko jest historią".
Polskie Radio 24 tworzy zespół ponad 60 dziennikarzy. Stacja rozpoczęła współpracę między innymi z Ryszardem Bugajem, Zdzisławem Krasnodębskim, Wiktorem Świetlikiem, Krzysztofem Masłoniem, Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Wrońskim.
REKLAMA
aj
REKLAMA