Partnerstwo publiczno-prywatne w przestrzeni miejskiej
Aktualnie mają zostać podjęte trzy realizacje w różnych miastach w formule PPP: przebudowa Placu Kopernika w Opolu, powstanie basenów na Wiśle w Warszawie i rewitalizacja śródmiejskiej dzielnicy Gdańska. Co to jest formuła PPP? O tym w Magazynie Samorządowym mówił dr Rafał Cieślak, specjalista w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego.
2016-09-22, 12:55
Posłuchaj
– PPP to kompleksowa, wielowątkowa, długofalowa współpraca sektora publicznego z prywatnym – mówił gość Polskiego Radia 24.
– Przedmiotem tego rodzaju współpracy mogą być różne przedsięwzięcia, przede wszystkim inwestycyjne. To kompleksowa usługa, którą realizuje wykonawca. W przeciwieństwie do zwykłego zamówienia, w PPP chodzi o to, by prywatny partner zaprojektował obiekt lub infrastrukturę, wybudował i sfinansował budowę, a następnie przez okres eksploatacji przejął określone ryzyka eksploatacyjne, czyli na przykład utrzymywał w idealnym stanie wybudowaną drogę – tłumaczył dr Rafał Cieślak.
– Źródła wynagrodzenia prywatnego inwestora są co do zasady dwa: albo opłaty użytkowników, albo budżet publiczny – wskazywał.
Więcej w całej audycji.
REKLAMA
Z drem Rafałem Cieślakiem rozmawiał Krzysztof Grzybowski.
Polskie Radio 24/dds/pj
___________________
Data emisji: 22.09.2016
REKLAMA
Godzina emisji: 12.17
REKLAMA