„Stan podgorączkowy”, czyli powieść w 40 „kapsułkach”
To przykład popularnej literatury środka. Zabawna historia o skomplikowanych układach rodzinnych, relacjach służbowych, dzieciach i służbie zdrowia. O swojej nowej pozycji książkowej opowiadała w Polskim Radiu 24 pisarka Renata Chołuj.
2017-01-22, 14:51
Posłuchaj
Bohaterem książki „Stan podgorączkowy” jest lekarz, mężczyzna w średnim wieku, którego sposób myślenia i osobowość w konfrontacji z otoczeniem wywołują konflikty, a życiowe perypetie dostarczają sporej dawki humoru.
- Jest we mnie tęsknota za medycyną – przyznała Renata Chołuj i choć z wykształcenia jest ona humanistką, to jak przyznała nikt nie zabroni jej pisać o lekarzach.
Książka składa się z 40 rozdziałów, które nazwane są „kapsułkami”. Zdaniem pisarki powieść potrafi silnie uzależniać, stąd zaleca się stosowanie po jednej „kapsułce” na dobę.
- Każdy z tych rozdziałów pisałam jako oddzielny tekst satyryczny, który ułożony w tej kolejności tworzy fabułę. Można jednak wracać do nich w dowolnej kolejności – podkreśliła autorka książki.
REKLAMA
To nie jest powieść psychologiczna czy saga, to przykład „literatury środka”, książki relaksacyjnej, do czytania. Zdaniem Renaty Chołuj, napisać i skonstruować dobrej jakości „czytadło” z elementami satyry, to spora sztuka i nie ma zbyt dużo tego typu publikacji na rynku.
Gospodarzem audycji była Luiza Bebłot.
Polskie Radio 24/kawa
Warto czytać w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
REKLAMA
_____________________
Data emisji: 22.01.17
Godzina emisji: 14.15
REKLAMA
REKLAMA