Debata nad założeniami strategii cyberbezpieczeństwa państwa
Konieczna jest współpraca podmiotów publicznych i prywatnych - to jedno z założeń strategii cyberbezpieczeństwa, nad którą pracuje rząd. O tym, jak skutecznie współpracować w zakresie ochrony wirtualnej przestrzeni, rozmawiają na II Polskim Forum Cyberbezpieczeństwa w Warszawie politycy, naukowcy i przedsiębiorcy.
2017-04-06, 11:35
Posłuchaj
Piotr Januszewicz z ministerstwa cyfryzacji prezentując założenia strategii cyberbezpieczeństwa podkreślił, że chodzi o stworzenie efektywnego systemu koordynacji służb i podmiotów prywatnych w tym zakresie. Służby i podmioty niepubliczne mają jak najszybciej wymieniać się informacjami o zagrożeniach w celu likwidowania tych zagrożeń.
Piotr Januszewicz zaznaczył, że udział w tej strategii podmiotów prywatnych jest ważny, ale nie może być wymuszany. Banki czy korporacje same powinny zdawać sobie sprawę z tego, że szybkie przekazywanie informacji o zagrożeniach działa na korzyść każdego z tych podmiotów.
Wśród tematów tegorocznego Forum są: reforma krajowego systemu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, nowelizacja przepisów o cyberbezpieczeństwie czy implementacja ustaleń Szczytu NATO w Warszawie w zakresie cyberobrony. Uczestnicy konferencji zastanowią się też, jak polska gospodarka mogłaby odnaleźć się w prężnie rozwijającym rynku produktów i usług dla cyberbezpieczeństwa. Będą też debatować na temat skutecznych sposobów zabezpieczenia polskiego przemysłu przed cyberatakami.
abo
REKLAMA