Grzegorz Górny: pielgrzymka to też hartowanie ciała i ducha

– Pielgrzymka jest dla wielu osób podróżą w głąb samego siebie. Jest również wyrazem osobistej relacji z Matką Bożą – powiedział Grzegorz Górny, publicysta tygodnika "Sieci". W audycji "Życie z duszą, czy bez?" rozmowa o współczesnym pielgrzymowaniu do częstochowskiego sanktuarium, a także o roli kultu maryjnego w historii Polski.

2017-08-13, 19:59

Grzegorz Górny: pielgrzymka to też hartowanie ciała i ducha
24. Foto: 24

Posłuchaj

13.08.17 Grzegorz Górny: „Pielgrzymowanie towarzyszy chrześcijaństwu niemal od samego początku jego istnienia (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Sierpień jest w Polsce przez wielu Polaków kojarzony nie tylko z wakacjami, ale przede wszystkim z ogólnopolskimi pielgrzymkami na Jasną Górę. Wielu z nich, zamiast opalać się na nadmorskich plażach lub wędrować górskimi szlakami, wybiera pątniczy szlak, by przed jasnogórskim obrazem złożyć pokłon Matce Boskiej Częstochowskiej.

– Ikona Najświętszej Maryi Panny, która znajduje się w jasnogórskim klasztorze, otaczana jest kultem już od ponad 600 lat. Pierwsze pielgrzymki pojawiły się tam w XIV wieku. Pątnicy zmierzają do Częstochowy w charakterze dziękczynno-błagalnym. Towarzyszą im praktyki duchowe, które mają wzmocnić i pogłębić wiarę. Poprzez trud, znój i pokonywanie rozmaitych przeszkód pielgrzymki pozwalają na walkę z własnymi słabościami, a także na hartowanie ciała i ducha – powiedział autor książek o sanktuariach, ikonach, relikwiach.

Ponadto w audycji Grzegorz Górny w szerszy sposób przybliżył historię cudownego obrazu Maryi z klasztoru na Jasnej Górze.

"Życie z duszą, czy bez?" prowadził Filip Memches.

REKLAMA

Polskie Radio 24/db

_______________________

Data emisji: 13.08.2017

Godzina emisji: 19.15


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej