Komisja Europejska krytykuje Donalda Tuska za plan rezygnacji z przymusowego podziału uchodźców

Komisja Europejska ostro skrytykowała Donalda Tuska za propozycje rezygnacji z przymusowego przyjmowania uchodźców.

2017-12-13, 13:29

Komisja Europejska krytykuje Donalda Tuska za plan rezygnacji z przymusowego podziału uchodźców
Siedziba Komisji Europejskiej. Foto: mat. prasowy KE

Posłuchaj

Dimitris Awramopulos: dokument przygotowany przez przewodniczącego Tuska jest niedopuszczalny. To jest antyeuropejski dokument (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Chodzi o dokument, który szef Rady wysłał w ubiegłym tygodniu do unijnych stolic. Napisał w nim, że przymusowe przyjmowanie uchodźców jest nieskuteczne i wywołało głębokie podziały we Wspólnocie. Dziś na ten dokument zareagował komisarz do spraw migracji, który w imieniu Komisji od ponad dwóch lat forsuje obowiązkowe limity. Dimitris Awramopulos mówił o tym na sesji plenarnej Europarlamentu w Strasburgu.

- Dokument przygotowany przez przewodniczącego Tuska jest niedopuszczalny. Jest antyeuropejski. To zaprzepaszczenie pracy, którą wykonaliśmy przez ostatnie 3 lata. Rolą przewodniczącego Rady jest obrona jedności europejskiej i zasad - powiedział unijny komisarz. 

koz

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej