Serwis GermanDeathCamps.Info z nową funkcją. Zgłoś publikację "kłamstwa oświęcimskiego"
Serwis GermanDeathCamps.info, założony przez Polskie Radio ma nową zakładkę. Dzięki niej można zgłaszać kłamliwe sformułowania jak "polskie obozy śmierci".
2018-02-08, 14:05
Posłuchaj
1259 - tyle interwencji przeciwko sformułowaniu „polskie obozy śmierci” podjęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych od 2008 roku. Niezgodne z prawdą określenie nadal jednak pojawia się w przestrzeni publicznej - w Polsce i za granicą. W odpowiedzi na ten problem, w serwisie Germandeathcamps.info portal Polskieradio.pl udostępnia zakładkę, za pomocą której użytkownicy witryny mogą zgłaszać kłamstwo dotyczące sformułowania „polskie obozy śmierci”.
W informacji należy podać tytuł publikacji oraz wysłać zrzut z ekranu oraz podać link (w przypadku zgłoszeń dotyczących stron internetowych). Kłamstwa można zgłaszać również bezpośrednio pod adresem gdc@polskieradio.pl.
Fragment serwisu GermanDeathCamps.info
- Specjalny przycisk odsyła do formularza, gdzie można powiadomić nas o takich przypadkach - wyjaśnia wicedyrektor portalu Polskieradio.pl Krzysztof Kossowski. - Prosimy internautów o podanie maksymalnie dużo informacji o danej publikacji, mogą to być tytuły, linki, screeny, zdjęcia. Jeżeli potwierdzimy, że dana publikacja zawiera kłamliwe sformułowania, będziemy pokazywali je na naszej stronie i piętnowali - dodaje.
REKLAMA
Potwierdzone informacje Polskie Radio przekaże też Ministerstwu Spraw Zagranicznych oraz ambasadom.
Zobacz internetowy serwis edukacyjno-społeczny Polskiego Radia - GermanDeathCamps.info >>>
Serwis GermanDeathCamps.info powstał 30 stycznia. Ma przybliżyć osobom z różnych krajów historię niemieckich obozów koncentracyjnych na terytorium Polski. Do tej pory portal odwiedziło ponad 100 tysięcy internautów. "Mamy dużo wejść bezpośrednich, ale również wiele z serwisów społecznościowych, co bardzo nas cieszy, bo to pokazuje, że serwis rozszedł się wśród zwykłych użytkowników, a nie tylko organizacji, instytucji czy ministerstw" - dodaje Krzysztof Kossowski.
Piotr Chęciński: to wyjątkowa inicjatywa
REKLAMA
Jak tłumaczył dyrektor portalu polskieradio.pl Piotr Chęciński, jeszcze żadna inicjatywa portalu nie spotkała się z tak dużym zainteresowaniem internautów. - 102 tysiące odsłon to jest historyczny rekord portalu PolskieRadio.pl. Nie patrzymy na to tylko i wyłącznie w kategoriach rekordu, a przede wszystkim pewnego sukcesu wizerunkowego. Nawet dużo większego niż tylko sukces portalu czy Polskiego Radia, ale po prostu sukcesu Polski - mówił Piotr Chęciński.
Fragment serwisu GermanDeathCamps.info
Dyrektor Piotr Chęciński poinformował, że jest dużo wejść ze Stanów Zjednoczonych. Są też wejścia z Azji i Ameryki Łacińskiej, Do tej pory dostępny był formularz "Zgłoś świadectwo" adresowany do tych wszystkich, którzy znają kogoś, kto przeszedł przez piekło obozów koncentracyjnych i może swoją historię opowiedzieć.
W serwisie GermanDeathCamps.info można znaleźć wiele archiwalnych nagrań Polskiego Radia, a także materiały zgromadzone przez historyków z Polski, Niemiec i Izraela. Portal ma wersje: polską angielską i niemiecką.
REKLAMA
dad
REKLAMA