Powiało wiosną na warszawskim parkiecie. Oferta kupna przez GPW udziałów w giełdzie w Tel Avivie szeroko komentowana

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie zakończyła się na zielono. Zyskały wszystkie indeksy. Ten największych spółek WIG-20 cztery dziesiąte procent - komentował w radiowej Jedynce w rozmowie z Sylwią Zadrożną Tomasz Jerzyk z Domu Maklerskiego Banku Zachodniego WBK.

2018-03-06, 18:23

Powiało wiosną na warszawskim parkiecie. Oferta kupna przez GPW udziałów w giełdzie w Tel Avivie szeroko komentowana
Dobrą wiadomością dla warszawskiego parkietu jest to, że znów umacnia się złoty. . Foto: PIXABAY

Posłuchaj

Wtorkową sesję na GPW skomentował w radiowej Jedynce w rozmowie z Sylwią Zadrożną Tomasz Jerzyk z Domu Maklerskiego Banku Zachodniego WBK.
+
Dodaj do playlisty

Jak ocenił analityk - pozytywnie należy ocenić fakt, że wiele spółek zyskiwało więcej niż zyskały indeksy, ale ponieważ niektóre walory straciły na wartości zwyżki były poniżej oczekiwań. Jak dodał, pozytywnie zapisały się spółki surowcowe, a Jastrzębska Spółka Węglowa zyskała ponad 5 procent. Mocne były też akcje KGHM-u, które zyskały 2,3 proc.

Kruk zdrożał i wypłaci historyczną dywidendę

Zdrożały też dziś wyraźnie akcje Grupy Kruk, która poinformowała, że planuje wypłacić 94 miliony złotych dywidendy, czyli 5 złotych na akcję i to najwyższa wypłata w historii tej spółki. Akcje spółki wyraźnie zdrożały - o blisko 6 procent..

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w komunikacie poinformował też, że podjął decyzję o złożeniu wstępnej, niewiążącej, wspólnej z Polskim Funduszem Rozwoju oferty zakupu 71,7 procent udziałów w giełdzie w Tel Avivie.

Inwestorzy czekają na szczegóły ewentualnej transakcji

Jak skomentował to Tomasz Jerzyk, reakcja na tę informację była dość stonowana, a obroty na akcjach spółki były znacznie poniżej średniej za ostatnie 3 miesiące, co wskazuje - zdaniem analityka - że inwestorzy czekają na dokładne szczegóły ewentualnej transakcji i wstrzymali się z definitywnymi ruchami.

REKLAMA

Złoty mocny

Obroty na sesji wyniosły niecałe 700 milionów złotych. Dobrą wiadomością dla warszawskiego parkietu jest to, że umacnia się złoty.

Dolar kosztuje 3 złote i 37 groszy, euro 4.18, frank 3.59, funt brytyjski 4 złote i 69 groszy, a więcej wiadomości w serwisie gospodarka.polskieradio.pl.

Sylwia Zadrożna, ak, NRG

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej