Ostatnia Polka odpada z Polsat Warsaw Open. Porażka Wozniackiej (Posłuchaj)

2010-05-20, 19:58

Nie ma już żadnej Polki w turnieju tenisowym Polsat Warsaw Open, który rozgrywany jest na kortach warszawskiej Legii. W półfinale debla odpadła Klaudia Jans, grająca z Białorusinką Olgą Goworcową.

+

Polsko-białoruski debel w walce o finał przegrał z rozstawionymi z numerem 1. Carą Black z Zimbabwe i Chinką Zi Yan 1:6, 4:6. Mimo porażki Jans była zadowolona z gry w półfinale warszawskiego turnieju:

W ćwierćfinale Polsat Warsaw Open singla odpadła też pochodząca z Polski Dunka - Karolina Wozniacki (3. w rankingu WTA). Rozstawiona w turnieju z numerem pierwszym tenisistka, skreczowała w drugim secie z powodu kontuzji kostki w meczu z Chinką Jie Zheng (26. WTA) Pierwszego seta wygrała Chinka 6:3.  Z Wozniacki rozmawiał Cezary Gurjew z radiowej Jedynki

W półfinale Zheng zmierzy się z rewelacją turnieju - Węgierką Gretą Arn (205. WTA). 31-letnia tenisistka przebijała się do turnieju głównego przez eliminacje, a dziś awansowała pokonując ubiegłoroczną finalistkę w Warszawie - Ukrainkę Alonę Bondarenko (28. WTA).

Zheng jest drugą chińską półfinalistką w turnieju w Warszawie. Wcześniej awans do tej fazy turnieju zapewniła sobie jej rodaczką Na Li (12. WTA).

Chinka rozstawiona w turnieju z numerem trzy pokonała Włoszkę Sarę Errani (35. WTA) w dwóch setach: 6:2, 6:1. Na Li zapewnia, że do stolicy Polski, tak jak na każdy inny turniej, przyjechała, by wygrać. Dodała, że odpadnięcie Jeleny Dementiewej, która była jej potencjalną rywalką w półfinale, wcale nie ułatwia sprawy:

Tłumaczenie:
(Nigdy nie jest łatwo. Widziałam wczoraj mecz Dementiewej, jej rywalka wygrała, ale grała bardzo dobrze. Jutro czeka mnie kolejne wyzwanie, zobaczymy jak będzie)

Na Li w meczu o finał zagra z Alexandrą Dulgheru (32 WTA). Rumunka wygrała w ćwierćfinale z Bułgarką Cwietaną Pironkową (100 WTA). Pironkowa wcześniej przebijała się przez eliminacje, by w głównych zawodach pokonać piątą rakietę świata Rosjankę Jelenę Dementiewą (5. WTA). Nie dała jednak rady w starciu z ubiegłoroczną triumfatorką turnieju w Warszawie.

Dulgheru nie kryła radości ze zwycięstwa:

(Dzisiaj korty były o wiele lepsze niż wczoraj. Do tej pory ten turniej układa się po mojej myśli, tak jak w zeszłym roku. Czuję się tu bardzo dobrze. Cieszę się, że mogę tu być i grać. A gdy wygrywam - to jeszcze lepiej dla mnie)

W piątek półfinały turnieju singla Polsat Warsaw Open. Mecze rozpoczną się o godzinie 11.00.

Półfinał debla:
Cara Black, Zi Yan (Zimbabwe, Chiny/1) - Klaudia Jans, Olga Goworcowa (Polska, Białoruś) 6:1, 6:4

Ćwierćfinał debla:
Su-Wei Hsieh, Jie Zheng (Tajwan, Chiny/3) - Sara Errani, Roberta Vinci (Włochy) - 6:7 (3), 6:4, 10:5