Polski przemysł maszyn rolniczych. Coraz więcej innowacyjnych rozwiązań
Niedziela (18 marca) to ostatni dzień 24. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. W czasie imprezy podsumowano konkurs na „Maszynę Rolniczą Roku 2017”.
2018-03-18, 13:04
Posłuchaj
Tytuł, w kategorii urządzeń krajowych, otrzymał agregat talerzowy z siewnikiem, wyprodukowany przez firmę AGRO-TOM z Pogorzeli, w województwie wielkopolskim.
Firma od podstaw
Tomasz Kaniewski - właściciel i twórca firmy - z którym na antenie radiowej Jedynki rozmawiał Dariusz Kwiatkowski - powiedział, że firmę założył w 2005 roku i zbudował ją od podstaw. Jak dodał - pierwsze urządzenia konstruował osobiście, a potem zaczął zatrudniać coraz więcej pracowników, których jest obecnie około 100.
Kaniewski dodał, że firma sprzedaje ponad 1 tysiąc sztuk maszyn rocznie, a wiele z nich już nagradzano na różnych imprezach targowych. AGRO-TOM posiada własne biuro konstrukcyjne i od początku powstania wyprodukował 38 rodzajów maszyn rolniczych do uprawy, siewu i nawożenia.
Na podbój zagranicznych rynków
Jak poinformował Kaniewski, jego przedsiębiorstwo sprzedaje maszyny w całej Europie i ma obecnie około 50 zagranicznych dystrybutorów.
REKLAMA
Jak skomentował goszczący na kieleckich targach podsekretarz stanu w resorcie rolnictwa Ryszard Zarudzki - w ofercie polskich przedsiębiorstw pracujących na rzecz rolnictwa stale przybywa innowacyjnych rozwiązań.
Polski przemysł maszyn rolniczych buduje markę
W jego opinii - polski przemysł maszyn rolniczych funkcjonuje coraz lepiej i buduje swoją markę w kraju i za granicą. Weryfikują to sami rolnicy, do których potrzeb i możliwości dostosowuje się branża.
Konkurs „Maszyna Rolnicza Roku 2017” organizowany jest przez bydgoski Instytut Technologiczno-Przyrodniczy Oddział w Warszawie.
Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG
REKLAMA
Polecane
REKLAMA