Etiopia szansą dla polskich eksporterów

Goszczący w Polsce prezydent Etiopii Mulat Teshome rozmawiał z polskim prezydentem Andrzejem Dudą między innymi o wymianie handlowej między obu krajami.

2018-04-24, 20:38

Etiopia szansą dla polskich eksporterów
Etiopia jest krajem rolniczym, stąd największy potencjał tkwi w eksporcie maszyn rolniczych i urządzeń do przetwórstwa żywności.Foto: Pixabay

Posłuchaj

O potencjale handlowym i gospodarczy Etiopii mówił w Ekspressie Gospodarczym radiowej Jedynki Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej. /Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
+
Dodaj do playlisty

− Dziś wartość wymiany handlowej między Polską a Etiopią jest nieduża, ale potencjał gospodarczy Etiopii jest bardzo duży i dlatego wymiana handlowa między naszymi krajami mogłaby być docelowo liczona nie w dziesiątkach, lecz setkach milionów dolarów, mówi Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.


Powiązany Artykuł

Etiopia1200.jpg
Etiopia – kraj szybkiego wzrostu i potencjału eksportowego dla polskich firm

I podaje, że w ubiegłym roku nasz eksport do tego kraju zamknął się kwotą niespełna 20 mln euro, ale to oznacza, że wzrósł o 30 proc. w stosunku do roku poprzedniego. 

Gość radiowej Jedynki podkreśla, że o potencjale tego rynku świadczy rosnący eksport z Polski maszyn rolniczych oraz usług związanych z ich sprzedażą czy serwisem.

REKLAMA

Gospodarka Etiopii to przede wszystkim rolnictwo i usługi. Etiopia to jeden z większych rynków afrykańskich i równocześnie najszybciej rozwijających się krajów afrykańskich.

− Największe szanse eksportowe dotyczą maszyn związanych z uprawą czy hodowlą, ale również przetwarzaniem żywności, mówi gość Polskiego Radia.

Etiopia od lat znajduje się w czołówce najszybciej rozwijających się krajów świata.

Justyna Golonko, jk

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej