Życie z duszą czy bez: O kosztach postępu technologicznego

Wraz z postępem technologicznym rola człowieka w procesie produkcyjnym jest coraz mniejsza. Co jest receptą na dzisiejsze problemy, związane z zastępowaniem ludzi przez maszyny? O tym w audycji „Życie z duszą czy bez” mówił Michał Drozdek, socjolog zarządzania, ekspert Instytutu Paderewskiego.

2018-05-27, 19:30

Życie z duszą czy bez: O kosztach postępu technologicznego
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay.com/public domain

Posłuchaj

27.05.18 Zycie z duszą czy bez: O kosztach postępu technologicznego
+
Dodaj do playlisty

Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Michał Drozdek, „zarządzanie firmą jest zdeterminowane kulturowo i zależy od okoliczności, które w danym momencie kształtują potrzeby”. To nie zawsze prowadzi do pozytywnych rezultatów.

– Zarządzanie czasem prowadzi do tego, że człowieka w pracy traktuje się jak maszynę, jak automat. My jednak różnimy się od komputera. Komputer działa tak, że jest sprawniejszy, gdy ma lepsze oprogramowanie. W przypadku człowieka to tak nie funkcjonuje. Człowiek działa dobrze wtedy, kiedy działa na podstawie wewnętrznego impulsu, kiedy „ogarnia” to, co robi (…), kiedy ma szansę na rozwój – mówił gość PR24, dodając przy tym, że wszystkiego, w kontekście funkcjonowania przedsiębiorstwa, nie można sprowadzać do zysku.

– Najnowsze badania, głównie amerykańskich ekspertów, sięgające do mikroekonomii, psychologii społecznej i doświadczeń menadżerów, pokazują, że człowiek najlepiej funkcjonuje, gdy może powiedzieć, że jego praca to rzeczywiście jego dzieło – podkreślał Michał Drozdek.

Więcej w całej audycji.

REKLAMA

Gospodarzem programu był Filip Memches.  

Polskie Radio 24/zz

____________________

Życie z duszą, czy bez w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

REKLAMA

Data emisji: 27.05.18

Godzina emisji: 19.15


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej