Krzysztof Czabański: Polskie Radio ma stabilne kierownictwo

Sytuacja związana z zawieszeniem w czynnościach prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali będzie przedmiotem obrad jednego z najbliższych posiedzeń Rady Mediów Narodowych - zapowiedział w rozmowie z PAP przewodniczący RMN Krzysztof Czabański (PiS).

2018-08-08, 07:54

Krzysztof Czabański: Polskie Radio ma stabilne kierownictwo
Siedziba Polskiego Radia w Warszawie. Foto: Małgorzata Sas/PR

W nocy z poniedziałku na wtorek rada nadzorcza zawiesiła w czynnościach prezesa Jacka Sobalę. "Jednocześnie rada, działając na podstawie statutu spółki, delegowała pana Andrzeja Rogoyskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Polskiego Radia S.A. do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu" - poinformowano w komunikacie. Uchwała rady nadzorczej weszła w życie 6 sierpnia, a - jak zaznaczono - dalsze decyzje dotyczące władz Polskiego Radia leżą w kompetencjach Rady Mediów Narodowych.

Przewodniczący RMN w rozmowie z PAP podkreślił, że mimo decyzji rady nadzorczej Polskie Radio "ma stabilne kierownictwo" i realizuje swoje cele statutowe. - Doświadczony prawnik jest czasowo oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa, także sytuacja jest dobra - stwierdził Czabański.

Przewodniczący RMN zapowiedział jednocześnie, że temat sytuacji w Polskim Radiu "będzie przedmiotem jednego z najbliższych posiedzeń Rady Mediów Narodowych". - Jakie decyzje zostaną wówczas podjęte na razie jest za wcześnie, by o tym mówić - zaznaczył.

Dopytywany, kiedy odbędzie się najbliższe posiedzenie RMN, Czabański odpowiedział, że termin posiedzenia nie został jeszcze uzgodniony z pozostałymi członkami Rady.

Sobala został powołany na prezesa Polskiego Radia na początku marca 2017 r., jego kandydaturę na to stanowisko zgłosił przewodniczący RMN. Przed objęciem kierownictwa w Polskim Radiu Sobala kierował warszawskim oddziałem TVP. Wcześniej był szefem radiowej „Trójki”. Pracował też m.in. w radiach: Eska, TOK FM, PiN. Od maja 2007 r. do listopada 2008 r. był szefem Programu I PR. Wcześniej był dyrektorem Radia Bis.

Latem 2016 r. weszły w życie przepisy, na mocy których powołana została Rada Mediów Narodowych. Wśród ustawowych zadań pięcioosobowej Rady znalazło się m.in. powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia oraz PAP. 

fc

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej