Włodzimierz Czarzasty: SLD postawi prezydenta przed Trybunałem Stanu

- Nie chodzę do prezydenta, bo postawię go przed Trybunałem Stanu. Nie mam dylematu ws. premiera, bo mnie nie zaprasza - mówił w Polskim Radiu 24 przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

2019-01-24, 18:05

Włodzimierz Czarzasty: SLD postawi prezydenta przed Trybunałem Stanu
Włodzimierz Czarzasty. Foto: PR24/AK

Posłuchaj

24.01.19 Rozmowa PR24: Włodzimierz Czarzasty
+
Dodaj do playlisty

Po śmierci Pawła Adamowicza prezydent Andrzej Duda zaprosił szefów wszystkich partii na spotkanie w sprawie organizacji marszu przeciwko nienawiści. Politycy PO, Teraz i SLD odmówili udziału w spotkaniu, a do marszu ostatecznie nie doszło.

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że jest konsekwentny w swoim zachowaniu. - Twierdzę, że wcześniej czy później prezydent Andrzej Duda stanie przed Trybunałem Stanu. Gdy SLD będzie w Sejmie, to na pewno będziemy o to wnioskować. Trudno jest rozmawiać z kimś, kto naszym zdaniem, na co dzień łamie konstytucję i podpisuje nierozsądne ustawy dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości i edukacji - powiedział Włodzimierz Czarzasty. 

Na piątek premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów parlamentarnych na spotkanie dotyczące "rozwiązań legislacyjnych resortów sprawiedliwości i zdrowia po wydarzeniach w Gdańsku". - SLD nie udaje się na spotkanie z premierem, nie otrzymaliśmy zaproszenia - powiedział przewodniczący SLD. - Premier powinien pamiętać, że PiS rządzi dlatego, że SLD nie ma w Sejmie - dodał.

Jego zdaniem spotkanie jest zorganizowane "pod publikę". - W związku z tym nie wszystkich zaproszono. Zrobiono to ad hoc i niechlujnie. Nie mam żalu z powodu braku zaproszenia do premiera. Partia, która w październiku wróci do Sejmu nie została zaproszona. Również Partia Razem nie otrzymała zaproszenia - przypomniał przewodniczący SLD.

REKLAMA

Włodzimierz Czarzasty mówił również o możliwych koalicjach opozycji przed wyborami w 2019 roku. Przyznał też, że na lewicy nie ma wroga. 

Więcej w nagraniu.

Data emisji: 24.10

Godzina emisji: 17.15

REKLAMA

PR24

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej