Dzień Bezpiecznego Internetu. "Nic nie zastąpi rozmowy"

Internet nie jest zły, ale wykorzystać go dobrze to sztuka, której trzeba się uczyć - przekonują eksperci w Światowym Dniu Bezpiecznego Internetu. W lutym w całej Polsce odbędą się setki wydarzeń, a ma w nich wziąć udział kilkaset tysięcy dzieci.

2019-02-05, 11:55

Dzień Bezpiecznego Internetu. "Nic nie zastąpi rozmowy"
Badania pokazują, że w Polsce sektor publiczny jeśli chodzi o część serwisów wygrywa w cyfrowym świecie z sektorem prywatnym.Foto: Pixabay

Posłuchaj

O Światowym Dniu Bezpiecznego Internetu mówiono w radiowej jedynce w audycji przygotowanej przez Marcina Jagiełowicza.
+
Dodaj do playlisty

- Dostęp do internetu przez całą dobę, to rzeczywistość polskiego nastolatka. Smartfony w ręku mają coraz częściej już ośmiolatkowie, a to oznacza pierwszy kontakt z siecią - mówiła w radiowej Jedynce Anna Rywczyńska z Polskiego Centrum Programu Safer Internet

Zespół dyzurnet.pl, który działa przy Instytut Badawczym NASK monitoruje treści, które mogą stanowić zagrożenie dla młodego człowieka.

Najważniejsza jednak nie jest czarna lista stron internetowych, ale konkretny i pozytywny plan tego co można robić w internecie - powiedział Marcin Bochenek z NASK.

Pomocą w nauce korzystania z internetu są na przykład rodzicielskie filtry do przeglądarek internetowych.

REKLAMA

- Nic nie zastąpi jednak rozmowy - podkreślił Bochenek.

Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej. W tym roku odbywa się po raz 15. W zeszłym roku w takich akcjach wzięło udział ponad 200 tysięcy dzieci. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większy odzew.

W obchody włączył się prezydent Andrzej Duda. W Bibliotece Pałacu Prezydenckiego wysłuchał razem z dziećmi lekcji o bezpiecznym korzystaniu z internetu.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej